Agriculture - Grains & Seeds - Best/Most varied coll.(seed)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Corn (old)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Don Bult, Crown Point, IN
3rd - Kenneth Hayes, Crown Point, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Oats (new)
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Beau Phillips, Lowell, IN
3rd - Brady Phillips, Lowell, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Soybeans (old)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Kenny Hayes, Crown Point, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Sunflower Seeds (Old & New)
1st - Keith Schroeder, Crown Point, IN
2nd - Ryan Hayes, Valparaiso, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Winter Wheat (New)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Keith Schroeder, Crown Point, IN
3rd - Beau Phillips, Lowell, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Any other grain or seed
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Beth Bailey, Lowell, IN
3rd - Chip Borggren, Lowell, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Indian Corn (old)
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Yellow Corn (old) 10 ears
1st - Owen Nelson, Hebron, IN
2nd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Yellow Corn (old) single ear
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Beau Phillips, Lowell, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Yellow Corn (old) largest ear
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
3rd - Owen Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Popcorn, yellow (old) 10 ears
1st - Beth Bailey, Lowell, IN
2nd - Mike Wirtz, Portage, IN
3rd - Matthew Wirtz, Portage, IN
Agriculture - Grains & Seeds - Popcorn red,white,black (old)
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Mike Wirtz, Portage, IN
3rd - Matthew Wirtz, Portage, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Best 3 Stalks of Field Corn
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
3rd - Owen Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Best 3 Soybean Plants (new)
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
3rd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Best 3 Soybean Plants, Dried
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Best 4" Sheaf of Fresh Alfalfa
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Alfalfa hay (cured)
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Clover Hay, Identify 4" Sheaf
1st - Thomas Girman, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Timothy Hay- 4" Sheaf
1st - Nancy Jackson, Hebron, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Brome Grass Hay- 4" Sheaf
1st - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Orchard Grass Hay 4" Sheaf
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Oats(grown this year) 2" Sheaf
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Rye(grown this year) 2" sheaf
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Wheat, Bearded (new)
1st - Beau Phillips, Lowell, IN
2nd - Brady Phillips, Lowell, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Wheat Smooth (new)
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Alfalfa Hay (baled 12" ctr)New
1st - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Red Clover Hay(baled12"ctr)new
1st - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Mixed Hay (New)
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - Thomas Girman, Crown Point, IN
Agriculture - Sheaves of Grain and Hay - Sweepstakes
1st - Nancy Jackson, Hebron, IN
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Beans, Yellow Wax
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Frank Holub, Highland, IN
3rd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Beans, Green
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Mason Kasparian, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Beans, Roma
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Joe Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Beans, Pole
1st - Fred Rumba, Westville, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Dylan Ruszkiewicz, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Beans, any other var., fresh
1st - Fred Rumba, Westville, IN
2nd - Frank Holub, Highland, IN
Agriculture - Truck Crops - Beets, Red Globe, 1" tops,
1st - Judy Allen, Cedar Lake, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
3rd - Martin Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Beets, other shape/clr 1",
1st - Robert Hamady, Merrillville, IN
2nd - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Truck Crops - Broccoli, 2 heads
1st - Julie Barker, Wheatfield, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Brussel Sprouts, w/top
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Cabbage, Green
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Cabbage, Red
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Cabbage, Largest Head
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Carrots, any var., 1/2" tops
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
3rd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Celery, with roots, 1 bunch
1st - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
2nd - Dale Furmanski, Crown Point, IN
3rd - Judy Allen, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Corn Swt, Bi-color in husk (6)
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Martin Beenes, Lowell, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Cucumbers, slicing (3)
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Sandra Orr, Demotte, IN
Agriculture - Truck Crops - Cucumbers, pickling, 4" min,
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
3rd - Mary Vonlinsowe, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Cucumbers, pickling, 2-1/2"-4"
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Daniel Traves, Crown Point, IN
3rd - Sandy Stropky, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Cucumbers, Burpless (3)
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Harlin Ison Jr., Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Eggplant, Any Oval/Round (2)
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
3rd - Sandy Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Eggplant, any long type (2)
1st - Amanda Vargo, Crown Point, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Fred Rumba, Westville, IN
Agriculture - Truck Crops - Garlic Stiffneck w/ 10" stalk
1st - Mike Bradash, Crown Point, IN
2nd - Joe Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Elise Smith, Schererville, IN
Agriculture - Truck Crops - Garlic, Softneck w/ tops/leave
1st - Mike Bradash, Crown Point, IN
2nd - Joe Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Frank Holub, Highland, IN
Agriculture - Truck Crops - Garlic, elephant - 10" stalk
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Kohlrabi (2)
1st - Carl Shanks, Cedar Lake, IN
2nd - Seth Basler, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Leeks, with whole tops
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
Agriculture - Truck Crops - Muskmelon or Cantaloupe
1st - Ingrid Monix, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Okra, 10 pods
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Janny Kleine, Cedar Lake, IN
3rd - Martin Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Onions, Red any var. (5)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Ingrid Monix, Crown Point, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Onions, White, any var. (5)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Ingrid Monix, Crown Point, IN
3rd - Joe Pecenka, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Onions, Yellow, any var.(5)
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Joe Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Peas, any kind- 20 Pods
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers Hot Cayenne Variety
1st - Dale Furmanski, Crown Point, IN
2nd - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Hot Banana
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Hot, Jalapeno
1st - Jeremy Lubbers, Crown Point, IN
2nd - Daniel Traves, Crown Point, IN
3rd - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Hot, 3 or more var.
1st - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
2nd - Jeremy Lubbers, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Hot,any other
1st - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
2nd - Jerry&Amanda Heward, Crown Point, IN
3rd - Ashlee Delph, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Sweet Banana
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
3rd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Sweet Bell
1st - Martin Beenes, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Sandy Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Sweet Marconi
1st - Jeremy Lubbers, Crown Point, IN
2nd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Sweet Cubanelle
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Harlin Ison Jr., Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers, Sweet 3 or more
1st - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
2nd - Jeremy Lubbers, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Peppers,Sweet, any other1var
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Janet Schweitzer, Dyer, IN
3rd - Martin Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Potatoes, Red
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Potatoes, White, or Russett
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Potatoes, any other var.
1st - Mason Kasparian, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Potato, Largest by Weight
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Pumpkins, Pie
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Pumpkins, Jack-o-Lantern Type
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
3rd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Truck Crops - Pumpkins, Any other Variety
1st - Ky'per Nelson, Hebron, IN
2nd - Oliver Nelson, Hebron, IN
3rd - Owen Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Truck Crops - Largest Pumpkin by Weight
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Owen Nelson, Hebron, IN
3rd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Truck Crops - DisplayofSpecialtyPumpkins 3+
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Radishes, any color
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Rhubarb, No Leaves
1st - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Jim Reed, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Yellow Crookneck 3
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
3rd - Theresa Basler, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Yellow Straightneck
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Eugene Hammond, Hobart, IN
3rd - Amanda Woodworth, Schneider, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Zucchini, Green
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Martin Beenes, Lowell, IN
3rd - Sandy Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Zucchini, Other
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Zucchini Lg by Weight
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Dawn Wilson, Hebron, IN
3rd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Summer, Any Other Var
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Acorn, Var. Any Color
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Spaghetti 1
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Janet Schweitzer, Dyer, IN
3rd - Loretta Steuer, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Butternut 1
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - Janet Schweitzer, Dyer, IN
3rd - Karen Einspahr, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Winter Any Other Var.
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Don Kasper, Saint John, IN
Agriculture - Truck Crops - Squash, Winter 3 or more Var.
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, Grape-type, 15
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - Rachel Singleton, Crown Point, IN
3rd - Lori McKee, Crete, IL
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, Red, Canning
1st - Leo Hilton, Cedar Lake, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
3rd - Dale Furmanski, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, Large Red, for slici
1st - Cari Barath, Lowell, IN
2nd - Martin Beenes, Lowell, IN
3rd - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes,Roma/Paste Type
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Dale Furmanski, Crown Point, IN
3rd - Cari Barath, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, Red Cherry, 15
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Ashlee Delph, Crown Point, IN
3rd - Don Kasper, Saint John, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes,Yellow/Gold Cherry
1st - Michael Guritz, Saint John, IN
2nd - Paul Nelson, Crown Point, IN
3rd - Hannah Ruszkiewicz, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, LG Yellow/Gold
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomato, Disp of 3 or more var
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
3rd - Barbara Hammond, Portage, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomatoes, LGST by weight
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Barbara Hammond, Portage, IN
Agriculture - Truck Crops - Turnips 5 - 1" tops
1st - Deryel Ross, Gary, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Watermelon, Any Variety, 1
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Ingrid Monix, Crown Point, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Watermelon, LG weight
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Pepper, Sweet Var. grownincont
1st - Jeremy Lubbers, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
Agriculture - Truck Crops - Pepper, Hot Var. GrowninConta.
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Linda Lerch, Lake Station, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Cherry, Grape, Roma Type
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - Linda Lerch, Lake Station, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomato, Any large fruited var.
1st - Martin Beenes, Lowell, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Any OTHER fruit/veg grownincon
1st - Mary Jensen, Lowell, IN
2nd - Martin Beenes, Lowell, IN
3rd - Don Kasper, Saint John, IN
Agriculture - Truck Crops - Any other Produce 3+var.
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Best Disp. of any one unusual
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Judy Allen, Cedar Lake, IN
Agriculture - Truck Crops - SingleEntry of freak veg./fru
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Ashlee Delph, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Truck Crops - Single Unusually shaped potato
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Best Disp. of Garden Produce
1st - Martin Beenes, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Any Heirloom var.of Beans
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Other Heirloom Beans, dried
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Cucumber
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Eggplant,any Heirloom variety
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Pepper, Sweet,
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Pepper, Hot
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Tomato, Red Variety
1st - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Tomato, Pink
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Heirloom Tomato, Black/Purple
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
3rd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - HeirloomTomato Oxheart Variety
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - HeirloomTomato,Paste/Roma
1st - Barbara Hammond, Portage, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Truck Crops - Tomato, any other Heirloom var
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
2nd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
3rd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Truck Crops - Any other Heirloom Squash var.
1st - Judy Allen, Cedar Lake, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Any other Heirloom veg.
1st - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
2nd - Barbara Hammond, Portage, IN
3rd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Truck Crops - Sweepstakes
1st - Martin Beenes, Lowell, IN
1st - CharlieKaren Brady, Schererville, IN
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
1st - Mary Jensen, Lowell, IN
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Fruits - Apples Red or Gold Delicious
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Fruits - Apples, Honey Crisp
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Apples, Gala
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Apples, Fuji
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Apples, any oth Var.
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Best Display of Apples
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Best Single Apple, any var.
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Largest Single Apple, By wt.
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Peaches, any var.
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Sandra Orr, Demotte, IN
Agriculture - Fruits - Pears, Bartlett.
1st - Don Davis, Crown Point, IN
2nd - Mary Vonlinsowe, Cedar Lake, IN
3rd - Trevor Adams, Dyer, IN
Agriculture - Fruits - Pears, Any other Var.
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Joe Reed, Lowell, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Blueberries, Any Var.
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Blackberries, Any Var.
1st - Rachel Singleton, Crown Point, IN
Agriculture - Fruits - Raspberries, Any Var.
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Gooseberries
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Grapes, Blue
1st - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Grapes, Concord
1st - Jerry&Amanda Heward, Crown Point, IN
2nd - Robert Hamady, Merrillville, IN
3rd - Kaylee Jensen, Lowell, IN
Agriculture - Fruits - Grapes, Any Var.
1st - Richard Ralstin, Crown Point, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Any other var./quant. consis
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Agriculture - Fruits - Best Display of Fruit
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Henry Grugel, Lowell, IN
Agriculture - Home Garden Contest - Home Garden Contest
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
3rd - Lon Childress, Lowell, IN
Agriculture - Special Exhibits - Old-fashioned Scarecrow 30x36"
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Agriculture - Special Exhibits - Scarecrow UNDER AGE 15 30x36"
1st - Jodi Hogan, Griffith, IN
2nd - Joshua Hedges, Crown Point, IN
Agriculture - Special Exhibits - Picture made with seeds 5x7"
1st - Patti Leininger, Crown Point, IN
2nd - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
3rd - Jennifer Bednarek, Cedar Lake, IN
Agriculture - Special Exhibits - 14 or YOUNGER Seed picture
1st - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
2nd - Madison Sulkowski, Cedar Lake, IN
3rd - Jodi Hogan, Griffith, IN
Agriculture - Special Exhibits - Object covered in seeds
1st - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
Agriculture - Special Exhibits - Obj. covered in seed 14 or you
1st - Jadalynn Barker, Wheatfield, IN
Agriculture - Special Exhibits - Produce decorated w/ paint etc
1st - Ida Kennedy, LaPorte, IN
2nd - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
Agriculture - Special Exhibits - Mixed Produce Creation
1st - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
Agriculture - Special Exhibits - Zucchini Zoo ages 5-6
1st - Khloe Novaski, Gary, IN
2nd - Lucy Granger, Lake Village, IN
2nd - Alyssa Nelson, Crown Point, IN
3rd - Jason Hayden, Gary, IN
3rd - Ellie Sudbury, Cedar Lake, IN
Agriculture - Special Exhibits - Zucchini Zoo ages 7-8
1st - Rogelio Navarro, Cicero, IL
3rd - Kailynn Nemeth, Kouts, IN
3rd - Caelyn Stropky, Crown Point, IN
Agriculture - Special Exhibits - Zucchini Zoo ages 9-10
1st - Mandi Frey, Crown Point, IN
1st - Shelby Lafuszek, Cedar Lake, IN
2nd - Ellie Nemeth, Kouts, IN
3rd - Gabriel Loredo, Berwyn, IL
Agriculture - Special Exhibits - Zucchini Zoo ages 11-12
1st - Skyler Munyon, Hobart, IN
1st - Colton Neal, Hebron, IN
2nd - Joana Loredo, Berwyn, IL
2nd - Ciana Smith, Highland, IN
3rd - Daelyn Garcia, Crown Point, IN
3rd - Noah Miller, Hammond, IN
3rd - Aira Robinson, Munster, IN
Agriculture - Special Exhibits - Crop Creations for ages 5-6
1st - Emma Hogan, Griffith, IN
2nd - Adalie Hunter, Crown Point, IN
2nd - Liam Woodworth, Schneider, IN
3rd - Olivia Liebrecht, Lowell, IN
Agriculture - Special Exhibits - Crop Creations for ages 7-8
1st - Annalise Neal, Hebron, IN
1st - Lake Woodworth, Schneider, IN
2nd - Eli Hildebrandt, Demotte, IN
3rd - Madison Krieter, Hebron, IN
3rd - Garrett Neal, Hebron, IN
Agriculture - Special Exhibits - Crop Creations ages 9-10
1st - Delaney Garcia, Crown Point, IN
1st - Della Wisinski, Griffith, IN
2nd - Lylah Spriggs, Griffith, IN
3rd - Alexis Fant, Griffith, IN
3rd - Cheyanne Fant, Griffith, IN
3rd - Grace Payer, Dyer, IN
Agriculture - Special Exhibits - Crop Creations ages 11-12
1st - Daelyn Garcia, Crown Point, IN
1st - David Hedges, Crown Point, IN
2nd - Ashelee Ortiz, Hobart, IN
3rd - Cailin Ward, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Best Collection- PottedHerbs6+
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Best CollectionPottedHerbs 4+
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Herbs - Best Single Potted Herb
1st - Don Kasper, Saint John, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Best Single Potted- Basil
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Herbs - Best Single Potted- Rosemary
1st - Harlin Ison Jr., Wheatfield, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Agriculture - Herbs - Basil, Green Leafed
1st - Jason Haney, Crown Point, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Janet Schweitzer, Dyer, IN
Agriculture - Herbs - Basil, any other flavor/var.
1st - Fritz Rather, Crown Point, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Catnip, Nepeta Cataria
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - Rachel Singleton, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Chives, Allium
1st - Rachel Singleton, Crown Point, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - Sandra Orr, Demotte, IN
Agriculture - Herbs - Cilantro/Coriander
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Barbara Hammond, Portage, IN
Agriculture - Herbs - Dill, Anethum Graveolen (seed)
1st - Dave Ruszkiewicz, Cedar Lake, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Dill, Anethum Graveolens(weed)
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - Daniel Traves, Crown Point, IN
3rd - Jason Haney, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Lavender, lavendula species
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - Jodi Hogan, Griffith, IN
3rd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Lemon Balm, Melissa Officinali
1st - Keith Gustafson, Valparaiso, IN
2nd - Jodi Hogan, Griffith, IN
3rd - Barbara Kirby, Saint John, IN
Agriculture - Herbs - Greek Oregano
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - Rachel Singleton, Crown Point, IN
3rd - MaryAnn Gustafson, Valparaiso, IN
Agriculture - Herbs - Mints
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Herbs - Rosemary, Rosemarinus officnal
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Sages, Salvia Species
1st - Daniel Traves, Crown Point, IN
2nd - Jason Haney, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Herbs - Thyme French or English
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Keith Gustafson, Valparaiso, IN
Agriculture - Herbs - Thyme, Thymus species
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Linda Lerch, Lake Station, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Parsley, plain or curly
1st - Barbara Popiela, Saint John, IN
2nd - Linda Lerch, Lake Station, IN
3rd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Agriculture - Herbs - Oregano other than Greek
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Keith Gustafson, Valparaiso, IN
3rd - Barbara Kirby, Saint John, IN
Agriculture - Herbs - Tarragon Species
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
Agriculture - Herbs - Garlic Chives
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Don Kasper, Saint John, IN
3rd - Barbara Kirby, Saint John, IN
Agriculture - Herbs - Any other herb
1st - Keith Gustafson, Valparaiso, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
Agriculture - Educational Display - Wldlf Conserv. Nat Res. Displa
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Agriculture - Educational Display - Farm Life, Work/Social Acivity
1st - Marie Nowak, Cedar Lake, IN
2nd - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
Agriculture - Educational Display - Use of agriculture products
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Joshua Hedges, Crown Point, IN
3rd - Lorrie Nelson, Cedar Lake, IN
Agriculture - Bees and Honey - Four Cut Comb in plastic boxes
1st - Ed Rice, Gary, IN
Agriculture - Bees and Honey - Extracted light
1st - Jennifer Beevar, Crete, IL
2nd - Korinne Pendergast, Crete, IL
3rd - Fred Rumba, Westville, IN
Agriculture - Bees and Honey - Extracted Medium
1st - Denise Johnston, Hebron, IN
2nd - Terry Mills, Hebron, IN
3rd - Fred Rumba, Westville, IN
Agriculture - Bees and Honey - Extracted Dark
1st - Bryan Blazak, Saint John, IN
2nd - Mike Orange, Lowell, IN
Agriculture - Bees and Honey - Chunked Honey
2nd - Ed Rice, Gary, IN
Agriculture - Bees and Honey - Wood Frame, any size
1st - Mike Bradash, Crown Point, IN
2nd - Larry Brister, Saint John, IN
3rd - Terry Mills, Hebron, IN
Agriculture - Bees and Honey - Pollen
1st - Ed Rice, Gary, IN
2nd - Shawn Scheeringa, Crown Point, IN
3rd - Denise Johnston, Hebron, IN
Agriculture - Bees and Honey - Novelty beeswax, artistic mold
1st - Denise Johnston, Hebron, IN
2nd - Joseph Wohlgemuth, Wheatfield, IN
3rd - Renee Wohlgemuth, Wheatfield, IN
Agriculture - Bees and Honey - Beeswax Candles Tapers
1st - Renee Wohlgemuth, Wheatfield, IN
2nd - Joseph Wohlgemuth, Wheatfield, IN
3rd - Denise Johnston, Hebron, IN
Agriculture - Bees and Honey - Beeswax Candles, not a Taper
1st - Renee Wohlgemuth, Wheatfield, IN
2nd - Joseph Wohlgemuth, Wheatfield, IN
Agriculture - Bees and Honey - Gift Pack
1st - Bea Rice, Gary, IN
2nd - Denise Johnston, Hebron, IN
3rd - Jennifer Beevar, Crete, IL
Agriculture - Bees and Honey - Observation Hive
1st - Ed Rice, Gary, IN
2nd - Denise Johnston, Hebron, IN
Agriculture - Bees and Honey - Educational Display
1st - Amanda Pickett, Crown Point, IN
2nd - Kristine Reed, Crown Point, IN
Agriculture - Bees and Honey - Hobbyist-Extracted lt. honey
1st - Mark Blaski, Saint John, IN
2nd - Janet Schweitzer, Dyer, IN
Agriculture - Bees and Honey - Bees&Honey Champion/Reserve
1st - Denise Johnston, Hebron, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Housewren
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Sara Daily, Crown Point, IN
3rd - Lisa DeChantel, Cedar Lake, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Tree Swallow
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Eastern Bluebird
1st - Dean W Jones, Crown Point, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Louis Meltzer, Lowell, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Owl
1st - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Purple Martin
1st - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - House for Other Bird/Butterfly
1st - Louis Meltzer, Lowell, IN
2nd - Barbara Latzel, Westmont, IL
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Bat House
1st - Kyle Grzych, Cedar Lake, IN
2nd - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - House from Recycled Material
1st - Don Kasper, Saint John, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Bird Feeder
1st - Eugene Hammond, Hobart, IN
2nd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Bird Feeder from Recycled Mat.
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Carol Wilson, Crown Point, IN
3rd - Eugene Hammond, Hobart, IN
Agriculture - Birds, Bats, & Butterflies - Birdhouse, Under 16
1st - Mason Grzych, Cedar Lake, IN
2nd - Madison Krieter, Hebron, IN
Agriculture - Gourds - Largest Gourd in circumference
1st - Peggy Miller, Valparaiso, IN
2nd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
3rd - James Thomen, Rensselaer, IN
Agriculture - Gourds - Longest Gourd, overall length
1st - Peggy Miller, Valparaiso, IN
2nd - Loretta Pressel, Walkerton, IN
3rd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
Agriculture - Gourds - Luffas/Dish Rag Gourd
1st - Loretta Pressel, Walkerton, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
Agriculture - Gourds - Hardshell, 3 identical
1st - Ida Kennedy, LaPorte, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Gourds - Hardshell 3 different
1st - Loretta Pressel, Walkerton, IN
2nd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
3rd - Marsha Essary, Crown Point, IN
Agriculture - Gourds - Ornamental, v/s/s/3 ident.
1st - James Thomen, Rensselaer, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Gourds - Ornamental dried samev/s/s3ide
1st - Ida Kennedy, LaPorte, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Marsha Essary, Crown Point, IN
Agriculture - Gourds - Ornamental current season 5di
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Agriculture - Gourds - Ornamental dried, 5 dif. var.
1st - James Thomen, Rensselaer, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
Agriculture - Gourds - Centerpiece arrangement
1st - Loretta Pressel, Walkerton, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - James Thomen, Rensselaer, IN
Agriculture - Gourds - Best Display of current season
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - James Thomen, Rensselaer, IN
Agriculture - Gourds - Best Display - Dried
1st - Loretta Pressel, Walkerton, IN
2nd - James Thomen, Rensselaer, IN
3rd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
Agriculture - Gourds - Gourd Doll, Person, Character
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Ida Kennedy, LaPorte, IN
3rd - James Thomen, Rensselaer, IN
Agriculture - Gourds - Christmas Ornaments
1st - Ronald Pressel, Walkerton, IN
2nd - Peggy Miller, Valparaiso, IN
3rd - Kathy Voyles, Hebron, IN
Agriculture - Gourds - One Mask/ Hat
1st - Ida Kennedy, LaPorte, IN
2nd - Loretta Pressel, Walkerton, IN
3rd - Ronald Pressel, Walkerton, IN
Agriculture - Gourds - One Sea./Holiday Article/Set
1st - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - Cher Muehlman, Crown Point, IN
Agriculture - Gourds - One Gourd Container-NoPaint
1st - Ronald Pressel, Walkerton, IN
2nd - Peggy Miller, Valparaiso, IN
3rd - Kathy Voyles, Hebron, IN
Agriculture - Gourds - Gourd Container-painted/carved
1st - Gerald Miller, Kouts, IN
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Ronald Pressel, Walkerton, IN
3rd - Peggy Miller, Valparaiso, IN
Agriculture - Gourds - Jewelry made from gourds
1st - Ronald Pressel, Walkerton, IN
2nd - James Thomen, Rensselaer, IN
Agriculture - Gourds - Gourd Container-PineNeedleCoil
1st - Peggy Miller, Valparaiso, IN
2nd - Ronald Pressel, Walkerton, IN
Agriculture - Gourds - One Other Article
1st - Gerald Miller, Kouts, IN
2nd - Peggy Miller, Valparaiso, IN
3rd - Ronald Pressel, Walkerton, IN
Agriculture - Gourds - Gourd Container- Air Dry Clay
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Peggy Miller, Valparaiso, IN
3rd - Loretta Pressel, Walkerton, IN
Agriculture - Gourds - Under 16-Doll/Animal/Bird
1st - Jadalynn Barker, Wheatfield, IN
Agriculture - Gourds - Sweepstakes
1st - Gerald Miller, Kouts, IN
Agriculture - Sunflowers - Tallest Sunflower
1st - Ingrid Monix, Crown Point, IN
2nd - Charlotte Morrow, Hebron, IN
3rd - Dave Monix, Crown Point, IN
4th - Christine Malone, Lowell, IN
Agriculture - Sunflowers - Lrgst Sunflower diameter head
1st - John Barenie, Griffith, IN
2nd - Dave Monix, Crown Point, IN
3rd - Ingrid Monix, Crown Point, IN
4th - M & G Lolkema, Griffith, IN
5th - Bob Vander Zee, Cedar Lake, IN
Agriculture - Largest Pumpkin/Squash Contest - Largest Squash/ Pumpkin
1st - John Barenie, Griffith, IN
Agriculture - Largest Pumpkin/Squash Contest - Prize for over 200+ pounds
1st - John Barenie, Griffith, IN
Agriculture - Tall Corn Contest - Tall Corn Contest
1st - Kaylee Jensen, Lowell, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
3rd - Chip Borggren, Lowell, IN
4th - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
5th - Diana Doffin, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Field Work, prep. land, harves
1st - Owen Nelson, Hebron, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Livestock
1st - Stephanie Neal, Hebron, IN
2nd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Other Farm Work
1st - Elise Smith, Schererville, IN
2nd - Stephanie Neal, Hebron, IN
3rd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Farm Women at work
1st - Stephanie Neal, Hebron, IN
2nd - Marge Phillips, Lowell, IN
3rd - Julie Jones, Crown Point, IN
3rd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Gatherings/Meetings
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Julie Jones, Crown Point, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Farm Fun
1st - Oliver Nelson, Hebron, IN
2nd - Ky'per Nelson, Hebron, IN
3rd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
3rd - Nicole Kasparian, Lowell, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Exhibiting at the Fair
1st - Stephanie Neal, Hebron, IN
2nd - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
3rd - Julie Jones, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Children on the Farm
1st - Ky'per Nelson, Hebron, IN
2nd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
3rd - Oliver Nelson, Hebron, IN
Agriculture - Farm Life Photos - Historical Events
1st - Kimberly Sanders, Crown Point, IN
2nd - Marge Phillips, Lowell, IN
3rd - Gary Herlitz, Crown Point, IN
Agriculture - Farm Life Photos - AG Photo Sweeps
1st - Oliver Nelson, Hebron, IN
Beef - Angus - Angus Steer
1st - Rachel Burns, Macy, IN
2nd - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Beef - Angus - Angus Jr. Yearling Heifer
1st - Triple Threat Farms, Bremen, IN
2nd - Kirsten Calloway, Royal Center, IN
3rd - Luke Clark, Wolcott, IN
Beef - Angus - Angus Summer Yearling Heifer
1st - Luke Clark, Wolcott, IN
2nd - Scott Johnson, Rochester, IN
Beef - Angus - Angus Heifer Champion
1st - Triple Threat Farms, Bremen, IN
2nd - Luke Clark, Wolcott, IN
Beef - Angus - Angus Steer Champion
1st - Rachel Burns, Macy, IN
2nd - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Beef - Chianina - Chianina Steer
1st - Kaden Gustafson, Walkerton, IN
2nd - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
Beef - Chianina - Chianina Summer Yrling Heifer
1st - Scott Johnson, Rochester, IN
2nd - Belle Bennett, Knox, IN
3rd - Taylor Laudeman, Bourbon, IN
4th - ElysiaJoseph Laub, Lowell, IN
Beef - Chianina - Chianina Heifer Champion
1st - Scott Johnson, Rochester, IN
2nd - Belle Bennett, Knox, IN
Beef - Chianina - Chianina Steer Champion
1st - Kaden Gustafson, Walkerton, IN
2nd - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
Beef - Hereford - Hereford Steer
1st - Rachel Burns, Macy, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
3rd - Hurford Kids, Argos, IN
4th - Faith Haan, Donovan, IL
Beef - Hereford - Hereford Jr. Yearling Heifer
1st - Hurford Kids, Argos, IN
Beef - Hereford - Hereford Summer Yrling Heifer
1st - Andy Baird, Lowell, IN
Beef - Hereford - Hereford Heifer Champion
1st - Hurford Kids, Argos, IN
2nd - Andy Baird, Lowell, IN
Beef - Hereford - Hereford Steer Champion
1st - Rachel Burns, Macy, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
Beef - Maine Anjou - Maine Steer
1st - Adam Stoner, LaPorte, IN
2nd - Paul Marshall, Crown Point, IN
3rd - Kayleigh Verhaeghe, Argos, IN
Beef - Maine Anjou - Maine Steer Champion
1st - Adam Stoner, LaPorte, IN
2nd - Paul Marshall, Crown Point, IN
Beef - Shorthorn - Shorthorn Steer
1st - Belle Bennett, Knox, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
Beef - Shorthorn - Shorthorn Summer Yrling Heifer
1st - Craig Fuller, Rensselaer, IN
Beef - Shorthorn - Shorthorn Heifer Champion
1st - Craig Fuller, Rensselaer, IN
Beef - Shorthorn - Shorthorn Steer Champion
1st - Belle Bennett, Knox, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
Beef - Shorthorn Plus - Shorthorn Plus Steer
1st - Triple Threat Farms, Bremen, IN
2nd - Faith Haan, Donovan, IL
Beef - Shorthorn Plus - Shorthorn PlusJr.Yearling Heif
1st - Chloe Cora, Lowell, IN
Beef - Shorthorn Plus - Shorthorn Plus Heifer Champion
1st - Chloe Cora, Lowell, IN
Beef - Shorthorn Plus - Shorthorn Plus Steer Champion
1st - Triple Threat Farms, Bremen, IN
2nd - Faith Haan, Donovan, IL
Beef - Maintainer - Maintainer Jr. Yearling Heifer
1st - Tyler Haseley, Bremen, IN
Beef - Maintainer - Maintainer Heifer Champion
1st - Tyler Haseley, Bremen, IN
Beef - Commercial Heifer (Cross) - Commercial Heifer (Cross)
1st - Harper Hazelton, Hamlet, IN
1st - ElysiaJoseph Laub, Lowell, IN
2nd - Terry/Carin Clifton, Culver, IN
2nd - Temme Family, Leiters Ford, IN
3rd - Chloe Temple, Knox, IN
3rd - Braeden Waterman, Momence, IL
4th - Clayton Marshall, Crown Point, IN
4th - Addison Segert, Momence, IL
5th - ElysiaJoseph Laub, Lowell, IN
Beef - Commercial Heifer (Cross) - Commercial Heifer Champion
1st - Harper Hazelton, Hamlet, IN
2nd - ElysiaJoseph Laub, Lowell, IN
Beef - AOB Heifer - AOB Heifer Jr. Yearling Heifer
1st - Terry/Carin Clifton, Culver, IN
2nd - Belle Bennett, Knox, IN
3rd - Chloe Temple, Knox, IN
4th - Rachel Burns, Macy, IN
5th - Rachel Burns, Macy, IN
6th - Long Family, Etna Green, IN
Beef - AOB Heifer - AOB Heifer Champion
1st - Terry/Carin Clifton, Culver, IN
2nd - Belle Bennett, Knox, IN
Beef - AOB Steer - AOB Steer
1st - Karsen Hoffman, Culver, IN
2nd - Chloe Temple, Knox, IN
Beef - AOB Steer - AOB Steer Champion
1st - Karsen Hoffman, Culver, IN
2nd - Chloe Temple, Knox, IN
Beef - Cross Steer - Cross Steer
1st - Kaden Gustafson, Walkerton, IN
2nd - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
3rd - Clayton Marshall, Crown Point, IN
4th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Beef - Cross Steer - Cross Steer Champion
1st - Kaden Gustafson, Walkerton, IN
2nd - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
Beef - Prospect Steer - Prospect Steer
1st - Cameron Minix, Culver, IN
1st - Dallas Richey, LaPorte, IN
2nd - Hurford Kids, Argos, IN
2nd - Chloe Temple, Knox, IN
Beef - Prospect Steer - Grand/Res Champ Prospect Steer
1st - Dallas Richey, LaPorte, IN
2nd - Chloe Temple, Knox, IN
Beef - Prospect Heifer - Prospect Heifer
1st - Scott Howard Family, Culver, IN
1st - Hurford Kids, Argos, IN
1st - Taylor Laudeman, Bourbon, IN
1st - Crew McCrammer, Plymouth, IN
2nd - Long Family, Etna Green, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
2nd - Austin Owens, Kouts, IN
2nd - Temme Family, Leiters Ford, IN
3rd - Baden Bond, Shirley, IN
3rd - Rachel Burns, Macy, IN
3rd - Scott Howard Family, Culver, IN
3rd - Jeannine Kalvsitis, Lowell, IN
4th - Baden Bond, Shirley, IN
4th - Scott Howard Family, Culver, IN
4th - Long Family, Etna Green, IN
Beef - Prospect Heifer - Grand/Res Cham Prospect Heifer
1st - Taylor Laudeman, Bourbon, IN
2nd - Crew McCrammer, Plymouth, IN
Beef - Grand Champion Heifer - Grand/Res Champion Heifer
1st - Triple Threat Farms, Bremen, IN
2nd - Chloe Cora, Lowell, IN
Beef - Grand Champion Steer - Grand/Res Champion Steer
1st - Adam Stoner, LaPorte, IN
2nd - Kaden Gustafson, Walkerton, IN
Dairy - Holstein - Spring Heifer Calf
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Stephen Hein, Crown Point, IN
3rd - Stephen Hein, Crown Point, IN
4th - Bryce Birk, North Liberty, IN
5th - Stephen Hein, Crown Point, IN
6th - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
7th - Steve/Tammy Vigar & Family, Rochester, IN
8th - Nick Ryan, LaPorte, IN
Dairy - Holstein - Winter Heifer Calf
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Chad Gebert, Wawaka, IN
3rd - Bryce Birk, North Liberty, IN
4th - Geri Newman, Culver, IN
5th - Stephen Hein, Crown Point, IN
6th - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
7th - Nick Ryan, LaPorte, IN
Dairy - Holstein - Fall Heifer Calf
1st - Brad Johnson, Rolling Prairie, IN
2nd - Bryce Birk, North Liberty, IN
3rd - Geri Newman, Culver, IN
4th - Chad Gebert, Wawaka, IN
5th - Stephen Hein, Crown Point, IN
6th - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
7th - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Holstein - Summer Yearling Heifer
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
3rd - Richard Rock, Kewanna, IN
4th - Richard Rock, Kewanna, IN
5th - Richard Rock, Kewanna, IN
Dairy - Holstein - Spring Yearling Heifer
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Winter Yearling Heifer
1st - Richard Rock, Kewanna, IN
2nd - Nick Ryan, LaPorte, IN
3rd - Richard Rock, Kewanna, IN
Dairy - Holstein - Fall Yearling Heifer
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
3rd - Geri Newman, Culver, IN
4th - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Holstein - Junior Champion/ Res. Jun Cham
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Brad Johnson, Rolling Prairie, IN
Dairy - Holstein - Junior Two Year Old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Richard Rock, Kewanna, IN
3rd - Geri Newman, Culver, IN
Dairy - Holstein - Senior Two Year Old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Three Year Old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
3rd - Brad Johnson, Rolling Prairie, IN
4th - Steve/Tammy Vigar & Family, Rochester, IN
5th - Riley Koehn, Peotone, IL
Dairy - Holstein - Aged Cow Five Year Old+
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Riley Koehn, Peotone, IL
Dairy - Holstein - Dry Cow 3 Years old and over
1st - Richard Rock, Kewanna, IN
Dairy - Holstein - Senior Champion/Res.Sen Champ
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Grand Champion/ Res Grand Cham
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Premier Exhibitor Award
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Best Udder Sr 2 yr Old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
Dairy - Holstein - Best Udder 3 yr Old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Holstein - Best Udder Aged Cow
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Riley Koehn, Peotone, IL
Dairy - Holstein - Best Udder Jr 2yr old
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Richard Rock, Kewanna, IN
Dairy - Jersey - Winter Heifer Calf
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Dairy - Jersey - Fall Heifer Calf
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
2nd - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Jersey - Summer Yearling Heifer
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
2nd - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
3rd - Chad Gebert, Wawaka, IN
Dairy - Jersey - Spring Yearling Heifer
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
2nd - Bryce Birk, North Liberty, IN
3rd - Brad Johnson, Rolling Prairie, IN
Dairy - Jersey - Fall Yearling Heifer
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Dairy - Jersey - Junior Champion/ Res Jun Champ
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
2nd - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Jersey - Senior Two Year Old
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Dairy - Jersey - Three Year Old
1st - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Jersey - Senior Champion/ Res. Sen Cham
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Jersey - Grand Champion/ Res Gran Champ
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
2nd - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Jersey - Premier Exhibitor Award
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Dairy - Jersey - Best Udder Sr 2 yr Old
1st - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Dairy - Jersey - Best Udder 3 yr Old
1st - Danielle Ekovich, Rolling Prairie, IN
Dairy - Guernsey - Summer Yearling Heifer
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Guernsey - Fall Yearling Heifer
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Guernsey - Junior Champion/ Res Jun Champ
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Guernsey - Junior 2 Year Old
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Guernsey - Senior Champion/ Res Sen Champ
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Guernsey - Grand Champion/ Res Grand Cham
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
2nd - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Guernsey - Best Udder Jr 2 yr Old
1st - Bryce Birk, North Liberty, IN
Dairy - Brown Swiss - Winter Heifer Calf
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Fall Heifer Calf
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Summer Yearling Heifer
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
Dairy - Brown Swiss - Spring Yearling Heifer
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Fall Yearling Heifer
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
Dairy - Brown Swiss - Junior Champion/ Res Jun Champ
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Chad Gebert, Wawaka, IN
Dairy - Brown Swiss - Junior 2 Year Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Senior 2 Year Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - 3 Year Old
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Senior Champion/ Res Sen Champ
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Grand Champion/ Res Gran Champ
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Premier Exhibitor Award
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Best Udder Sr 2 yr Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Best Udder 3 yr Old
1st - Chad Gebert, Wawaka, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Brown Swiss - Best Udder Jr 2 yr Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Winter Heifer Calf
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - WinterYearling Heifer
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Junior Champion/ Res. Jun Cham
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Junior 2 Year Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - 3 Year Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Senior Champion/ Res. Sen Cham
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Grand Champion/ Res Grand Cham
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Premier Exhibitor Award
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Best Udder 3 yr Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
2nd - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Aryshire - Best Udder Jr 2 yr Old
1st - Peggy Grzesiowski, Rolling Prairie, IN
Dairy - Overall Breed - Supreme Champion
1st - Stephen Hein, Crown Point, IN
2nd - Carrie Bollenbacher, Argos, IN
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - D.Horse/Pony under saddle West
1st - Duane Wilcox, Mokena, IL
2nd - Meagan Petho, Crown Point, IN
3rd - Deborah Yagelski, Crown Point, IN
4th - Makhalea Young, Waynetown, IN
5th - Amy Ingebretsen, Lowell, IN
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Pony/Haflinger to Cart
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Kevin Flory, Greenville, OH
3rd - Clare Heintz, Wayland, MI
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
5th - Kevin Flory, Greenville, OH
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Pony Light Harness 2Wheel Cart
1st - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
2nd - Kerri Stockman, Hebron, IN
3rd - The Gianni Family, Crown Point, IN
4th - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
5th - Jane Graeber, Hebron, IN
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Ladies Cart (Draft M. or Geld)
1st - Michael Minniear, Fowler, IN
2nd - Duane Wilcox, Mokena, IL
3rd - Larry Lloyd, Van Wert, OH
4th - Andrew Kidd, Findlay, OH
5th - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - DH/Pony under saddle English
1st - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
2nd - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
3rd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
4th - Meagan Petho, Crown Point, IN
5th - Amy Ingebretsen, Lowell, IN
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Pony/Cart-Mens
1st - Kevin Flory, Greenville, OH
2nd - Ryan Hefner, Lima, OH
3rd - Clare Heintz, Wayland, MI
4th - Kole Stadt, Grant Park, IL
5th - Clare Heintz, Wayland, MI
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Horse Light Harness 2wheelCart
1st - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
2nd - Korinne Pendergast, Crete, IL
3rd - Stan Hatfield, Crete, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Horse Tandem (Mare/Geldi
1st - Michael Minniear, Fowler, IN
2nd - Susan Crocker, Grant Park, IL
3rd - Andrew Kidd, Findlay, OH
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Pony Light Harness Antique/Rep
1st - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
2nd - Kathy Haas, Fair Oaks, IN
3rd - Jennifer Hebert, Hebron, IN
4th - The Gianni Family, Crown Point, IN
5th - Kerri Stockman, Hebron, IN
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Dr.Pony/Haflinger Pair toWagon
1st - Kevin Flory, Greenville, OH
2nd - Ryan Hefner, Lima, OH
3rd - Clare Heintz, Wayland, MI
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Sponsors Class
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
1st - Susan Crocker, Grant Park, IL
1st - Andrew Kidd, Findlay, OH
1st - Larry Lloyd, Van Wert, OH
1st - Michael Minniear, Fowler, IN
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Light Harness to Antique/Repli
1st - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
2nd - Stan Hatfield, Crete, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Mare Team to Wagon (Lad Dr)
1st - Larry Lloyd, Van Wert, OH
2nd - Michael Minniear, Fowler, IN
3rd - Susan Crocker, Grant Park, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Gelding Team to Wagon
1st - Andrew Kidd, Findlay, OH
2nd - Duane Wilcox, Mokena, IL
3rd - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Pony/Haflinger Six Hitch
1st - Ryan Hefner, Lima, OH
2nd - Clare Heintz, Wayland, MI
3rd - Kevin Flory, Greenville, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - N.A.S.H.H.C.S. Draft Mares/Gel
1st - Duane Wilcox, Mokena, IL
2nd - Andrew Kidd, Findlay, OH
3rd - Larry Lloyd, Van Wert, OH
4th - Michael Minniear, Fowler, IN
5th - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Pony/HaflingerFour Hitch
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Ryan Hefner, Lima, OH
3rd - Kevin Flory, Greenville, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Gelding Four Hitch
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
2nd - Andrew Kidd, Findlay, OH
3rd - Duane Wilcox, Mokena, IL
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Pony/Haflinger Unicorn
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Kevin Flory, Greenville, OH
3rd - Ryan Hefner, Lima, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse, Draft Pony & Mule - Draft Mare Unicorn
1st - Michael Minniear, Fowler, IN
2nd - Larry Lloyd, Van Wert, OH
3rd - Susan Crocker, Grant Park, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Stallion Colt of Current Year
1st - Mike & Cindy Birky, Kouts, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Jr. Showmanship - 18 & under
1st - Duane Wilcox, Mokena, IL
2nd - Andrew Kidd, Findlay, OH
3rd - Duane Wilcox, Mokena, IL
4th - Duane Wilcox, Mokena, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Mare 4 and over
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
2nd - Mike & Cindy Birky, Kouts, IN
3rd - Susan Crocker, Grant Park, IL
4th - Susan Crocker, Grant Park, IL
5th - Amy Ingebretsen, Lowell, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Mare 2 years old
1st - Mike & Cindy Birky, Kouts, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Champion Mare
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Champion Stallion
1st - Mike & Cindy Birky, Kouts, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Champion foal
1st - Mike & Cindy Birky, Kouts, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Gelding 4 and Over
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
2nd - Andrew Kidd, Findlay, OH
3rd - Duane Wilcox, Mokena, IL
4th - Duane Wilcox, Mokena, IL
5th - Makhalea Young, Waynetown, IN
6th - Deborah Yagelski, Crown Point, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Gelding 3 and Under
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
2nd - Duane Wilcox, Mokena, IL
3rd - Andrew Kidd, Findlay, OH
4th - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Champion Gelding
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Pair of Gelding
1st - Duane Wilcox, Mokena, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Mare Mule
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
2nd - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
3rd - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
4th - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Horse Mule
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Champion Mule
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Pair Mules
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
2nd - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse Halter Show - Four Mules abreast in hand
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - DH/Pny under saddle Western
1st - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
2nd - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
3rd - Meagan Petho, Crown Point, IN
4th - Amy Ingebretsen, Lowell, IN
5th - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Gelding or Mare to Cart
1st - Duane Wilcox, Mokena, IL
2nd - Larry Lloyd, Van Wert, OH
3rd - Andrew Kidd, Findlay, OH
4th - Duane Wilcox, Mokena, IL
5th - Tim Berry, Villa Grove, IL
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Mule to Cart
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Farm Draft Horse to Cart
1st - Karen Hagenow, LaPorte, IN
2nd - Jennifer Hebert, Hebron, IN
3rd - Karen Hagenow, LaPorte, IN
4th - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
5th - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Mare Team to Wagon
1st - Larry Lloyd, Van Wert, OH
2nd - Susan Crocker, Grant Park, IL
3rd - Michael Minniear, Fowler, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - DH/Pny under saddle English
1st - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
2nd - Laurel Fiorenzo, Lowell, IN
3rd - Meagan Petho, Crown Point, IN
4th - Deborah Yagelski, Crown Point, IN
5th - Makhalea Young, Waynetown, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Dr.Pony/HaflingerPair to Wagon
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Kevin Flory, Greenville, OH
3rd - Ryan Hefner, Lima, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Mule Team to Wagon
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Farm Team to Wagon
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
2nd - Karen Hagenow, LaPorte, IN
3rd - Lewie Eggert, North Liberty, IN
4th - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Sponsors Class
1st - Susan Crocker, Grant Park, IL
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
1st - Karen Hagenow, LaPorte, IN
1st - Andrew Kidd, Findlay, OH
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
1st - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Jr. Driver-Pr. of M/D to Wagon
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
2nd - Elizabeth Spaid, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Pony/Haflinger 6 Hitch
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Kevin Flory, Greenville, OH
3rd - Ryan Hefner, Lima, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - A.S.H.H.C.S Six Hitch
1st - Tim Berry, Villa Grove, IL
2nd - Duane Wilcox, Mokena, IL
3rd - Andrew Kidd, Findlay, OH
4th - Larry Lloyd, Van Wert, OH
5th - Michael Minniear, Fowler, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Farm Four Hitch
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
2nd - Karen Hagenow, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Pony/ Haflinger 4 Hitch
1st - Clare Heintz, Wayland, MI
2nd - Ryan Hefner, Lima, OH
3rd - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Mule Four Hitch
1st - Ed&Courtney Murphy, Farmersville, IL
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Mare Four Hitch
1st - Larry Lloyd, Van Wert, OH
2nd - Michael Minniear, Fowler, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Farm, Antique
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
2nd - Karen Hagenow, LaPorte, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Pony/Haflinger Unicorn
1st - Kevin Flory, Greenville, OH
2nd - Clare Heintz, Wayland, MI
3rd - Ryan Hefner, Lima, OH
4th - Steve Mangles, Oak Ridge, MO
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Farm Unicorn
1st - Lewie Eggert, North Liberty, IN
Draft Horse - Draft Horse & Mule Show - Draft Gelding Unicorn
1st - Andrew Kidd, Findlay, OH
2nd - Duane Wilcox, Mokena, IL
3rd - Tim Berry, Villa Grove, IL
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - American Memorabilia
1st - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
2nd - Matt Erickson, Schererville, IN
3rd - Terry Wharff, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Bank
1st - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
2nd - Chuck Schulte, Hebron, IN
3rd - Hardee Kraft, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Book
1st - Katheryn Fronek, Crown Point, IN
2nd - Lori Matusak, Crown Point, IN
3rd - Julie Jones, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Cookbook
1st - Matt Erickson, Schererville, IN
2nd - Laura Smith, Crown Point, IN
3rd - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Christmas Ornament
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Rachel Hartigan, Crown Point, IN
3rd - Kelly Crownover, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Clothing
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
2nd - Lee Ebert, Crown Point, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Clothing Accessory
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - Mary Clair Shaw, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Doll
1st - Barbara DeMars, Crown Point, IN
2nd - Janette Doughman, Gary, IN
3rd - Jennifer Strickley, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - L.C. Fair Memorabilia
1st - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
2nd - Conrad Kraft, Hobart, IN
3rd - Bailey Ficek, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Perfume Bottle
1st - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
2nd - Laurin Cole, Lowell, IN
3rd - Lon Childress, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Toy
1st - Jim Bohling, Crown Point, IN
2nd - Conrad Kraft, Hobart, IN
3rd - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sewing Notion
1st - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Christmas Decoration
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Beth Dirksen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Handkerchief
1st - Conrad Kraft, Hobart, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
3rd - Judy Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Hat Pin
1st - Louise Wickert, Park Forest, IL
2nd - Ann James, Hobart, IN
3rd - Charles Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Jewelry
1st - Laurin Cole, Lowell, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Hair Receivers
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Lily Hamilton, Crown Point, IN
3rd - Beth Dirksen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Kitchen Tool
1st - Sara Daily, Crown Point, IN
2nd - Kelly Crownover, Hobart, IN
3rd - AnneMarie Kramer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Flat Irons
1st - Chuck Schulte, Hebron, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Erin Smutniak, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Linens
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
2nd - Cathy Stone, Munster, IN
3rd - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Quilt
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Lynda Barton, Lowell, IN
3rd - Conrad Kraft, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Match Box Holder
1st - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
2nd - Chuck Schulte, Hebron, IN
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Salt Dips
1st - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
2nd - Chuck Schulte, Hebron, IN
3rd - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Tea Pot
1st - Connie Scuderi, Crown Point, IN
2nd - Kelly Springer, Crown Point, IN
3rd - Fran Zuidema, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Vase
1st - Jennifer Kralik, Crown Point, IN
2nd - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
3rd - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Greeting Card
1st - Joan Cole, Lowell, IN
2nd - Kelly Crownover, Hobart, IN
3rd - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Pocket Watch
1st - Vince Scuderi, Crown Point, IN
2nd - Katheryn Fronek, Crown Point, IN
3rd - Julene Allen, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Egg Cup
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Judy Davis, Crown Point, IN
3rd - Paula McCarter, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Toothpick Holder
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Ann James, Hobart, IN
3rd - Larry Kobak, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Bowl
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Lynelle Drugan, Lowell, IN
3rd - Julie Zahora, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - China (Cup & Saucer)
1st - Lily Hamilton, Crown Point, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Mary Clair Shaw, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Pitcher
1st - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Judy Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Plate
1st - Laura Newman, Crown Point, IN
2nd - Lynelle Drugan, Lowell, IN
3rd - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Butter Pats
1st - Chuck Schulte, Hebron, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Connie Scuderi, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Butter Dish
1st - Jeff Hamilton, Crown Point, IN
2nd - Judy Hamilton, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Cookie Jar
1st - Matt Erickson, Schererville, IN
2nd - Bobbie Monix, Saint John, IN
3rd - Mary Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Depression Glass
1st - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
2nd - Tina Yakimow, Lake Village, IN
3rd - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sugar & Creamer
1st - Kelly Springer, Crown Point, IN
2nd - Vince Scuderi, Crown Point, IN
3rd - Linda Dillon, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - WWI Memorabilia
1st - J.W. Magura, Hobart, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - WWII Memorabilia
1st - Harry Szafranski, Hebron, IN
2nd - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
3rd - Sara Daily, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Korean War Memorabilia
1st - Marge Brauer, Crown Point, IN
2nd - Sara Daily, Crown Point, IN
3rd - Lynda Barton, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Automobilia
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Steven Jensen, Manteno, IL
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Bottle
1st - Paula McCarter, Crown Point, IN
2nd - Laura Smith, Crown Point, IN
3rd - J.W. Magura, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Camera
1st - Randy Armstrong, Cedar Lake, IN
2nd - J.W. Magura, Hobart, IN
3rd - Sydney Kramer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Indiana Dairy Bottle
1st - Janice Meyers, Lowell, IN
2nd - Jennifer Strickley, Hobart, IN
3rd - Janet Shanahan, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Jar
1st - Jeff Hamilton, Crown Point, IN
2nd - Beth Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Oil Lamps (No Oil)
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Chuck Schulte, Hebron, IN
3rd - Sara Daily, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Souvenir
1st - Jennifer Strickley, Hobart, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Terry Wharff, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Fishing Lure
1st - Chuck Schulte, Hebron, IN
2nd - Barbara Joyner, Griffith, IN
2nd - Gerrit Pals, Crete, IL
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Small Farm Tool
1st - Barbara Hagberg, Crown Point, IN
2nd - Todd Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Doreen Remesnik, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Not Specified Above
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
2nd - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sweepstakes
1st - Jim Bohling, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sweepstakes
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sweepstakes
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sweepstakes
1st - Harry Szafranski, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Sweepstakes
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - ANTIQUES - Best of Show
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Advertising
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
2nd - Conrad Kraft, Hobart, IN
3rd - Susan Daily, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Campaign Buttons (9x12display)
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
2nd - J.W. Magura, Hobart, IN
3rd - Scott Duncan, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Post-Cards
1st - Erin Smutniak, Crown Point, IN
2nd - Russell Gertsch, Crown Point, IN
3rd - Jay Ferrell, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Railroad Memorabilia
1st - Jennifer Strickley, Hobart, IN
2nd - Brandon Manno, Dyer, IN
3rd - Maggie Lump, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Lake County Fair Memorabilia
1st - Jodi Delaney, Crown Point, IN
2nd - Conrad Kraft, Hobart, IN
3rd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Souvenir Sports
1st - Terry Wharff, Crown Point, IN
2nd - Matt Erickson, Schererville, IN
3rd - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Stamps (9x12 display)
1st - Faith Wells, Crown Point, IN
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
3rd - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Angels
1st - Joan Cole, Lowell, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Mary Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Animals (Not Stuffed)
1st - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Bird
1st - Carrie Smith, Lowell, IN
2nd - Sandy Cielesz, Lowell, IN
3rd - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Cat (not stuffed)
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Elaine Drinski, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Dog (Not Stuffed)
1st - Lily Hamilton, Crown Point, IN
2nd - Louise Brown, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Decorative Egg
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
2nd - Laura Newman, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Doll
1st - Beth Dirksen, Crown Point, IN
2nd - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Figurines
1st - Louise Wickert, Park Forest, IL
2nd - Matt Erickson, Schererville, IN
3rd - Brandon Humbert, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Horse (not stuffed)
1st - Patty Mikulich, Crown Point, IN
2nd - Nancy Jackson, Hebron, IN
3rd - Michelle Humbert, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Santas
1st - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
2nd - Mary Stahl, Lansing, IL
3rd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Snowmen
1st - Anita Langbehn, Merrillville, IN
2nd - Mary Stahl, Lansing, IL
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Teddy Bears
1st - Valerie Schulte, Hebron, IN
2nd - Beth Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Mary Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Cars
1st - Justin Ferrell, Crown Point, IN
2nd - Todd Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Terry Wharff, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Trucks
1st - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
2nd - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
3rd - Todd Dirksen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Trains
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Catherine Fiedler, Cedar Lake, IN
3rd - Justin Ferrell, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Toy Farm Machinery
1st - Jim Bohling, Crown Point, IN
2nd - George Mikulich, Crown Point, IN
3rd - Hardee Kraft, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Model Car (Hand Built)
1st - Daniel Eaves, Hobart, IN
2nd - Richard Clemens, Cedar Lake, IN
3rd - Dean Frampton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Model Truck (Hand Built)
1st - Daniel Jercha, Hebron, IN
2nd - David Smith, Schererville, IN
3rd - Mark Tassin, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Model Aircraft (Hand Built)
1st - Mark Tassin, Park Forest, IL
2nd - Thomas Wellman, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Bells
1st - Jim Bohling, Crown Point, IN
2nd - Jonathan F Kraft, Hobart, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Bottles
1st - Erin Smutniak, Crown Point, IN
2nd - Gloria Koscho, Crown Point, IN
3rd - Rob Granger, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Banks
1st - Matt Erickson, Schererville, IN
2nd - Ron Leighty, Crown Point, IN
3rd - Valerie Borggren, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Buttons (9x12 display)
1st - Judy Duffala, Crown Point, IN
2nd - Janet Bailey, Lowell, IN
3rd - Mindy Negri, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Ladies Access. (compact, etc.)
1st - Charles Cole, Lowell, IN
2nd - Judy Hamilton, Crown Point, IN
3rd - Laurin Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Marbles (9x12 display)
1st - Janet Bailey, Lowell, IN
2nd - Julene Allen, Fair Oaks, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Music Boxes
1st - Barbara Whitkanack, Cedar Lake, IN
2nd - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
3rd - Judy Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Paper Weights
1st - Erin Smutniak, Crown Point, IN
2nd - David Springer, Crown Point, IN
3rd - Courtney Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Snow Globes (3)
1st - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
2nd - Richard"Doc" Clemens, Crown Point, IN
3rd - Kristina Delaney, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Souvenir Spoons (9x12 display)
1st - Cathy Stone, Munster, IN
2nd - Larry Kobak, Dyer, IN
3rd - Linda Collins-Leinonen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Spoons (9x12 display)
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
2nd - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Thimbles (9x12 display)
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Wood Carvings
1st - Julene Allen, Fair Oaks, IN
2nd - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
3rd - Charlotte Meltzer, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Candy Dishes (3)
1st - Janet Shanahan, Demotte, IN
2nd - Amanda Keener, Schererville, IN
3rd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Cup & Saucer (3 sets)
1st - Jennifer Strickley, Hobart, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Fran Zuidema, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Cookie Cutters (6)
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Kelly Crownover, Hobart, IN
3rd - Terry Wharff, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Glassware
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Amanda Keener, Schererville, IN
3rd - Laura Delaney, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Milk Glass
1st - Brenda Gail Childers, Portage, IN
2nd - Valerie Schulte, Hebron, IN
3rd - Janette Doughman, Gary, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Mugs
1st - Chris Hylek, Lowell, IN
2nd - Beth Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Linda Dillon, Gary, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Plates
1st - Emma Allen, Fair Oaks, IN
2nd - Jeff Hamilton, Crown Point, IN
3rd - Stella Westmoreland, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Salt & Pepper Shakers
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
2nd - Todd Dirksen, Crown Point, IN
3rd - Judy Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Tea Pots (3)
1st - Courtney Hamilton, Crown Point, IN
2nd - Joshua McMillen, Griffith, IN
3rd - Pamela Ward, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Cookie Jar (3)
1st - Joe Balkis, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Not Specified Above
1st - Kelly Crownover, Hobart, IN
2nd - Conrad Kraft, Hobart, IN
3rd - Wayne Stoll, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Larry Kobak, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Lily Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Daniel Jercha, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Janet Bailey, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - Sweepstakes Rosette
1st - Kelly Crownover, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - COLLECTIBLES - BEST OF SHOW
1st - Jonathan Kraft, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Abstract
1st - Nancy Wagener, Cedar Lake, IN
2nd - Joel Janowski, Gary, IN
3rd - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium- Animal
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
2nd - Sarah Juarez, Crown Point, IN
3rd - Chris Britton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Bird
1st - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Figure
1st - Patricia Axley, Schererville, IN
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
3rd - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Floral
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Linda S Coleman, Hobart, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Landscape
1st - John Petrovic, Crown Point, IN
2nd - Linda S Coleman, Hobart, IN
3rd - Daniel Eaves, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Portrait
1st - Barbara DeMars, Crown Point, IN
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
3rd - Holly Riley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Seascape
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
3rd - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium- Still Life
1st - William Fitzwater, Munster, IN
2nd - Daisy Monahu, Dyer, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium-Architectur
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Drawing Any Medium - Not Speci
1st - Elisha Lepucki, Griffith, IN
2nd - Caroline Reagan, Highland, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Abstract
1st - Nancy Wagener, Cedar Lake, IN
2nd - Samantha Bynum, Dyer, IN
3rd - Kathleen Godshall, Highland, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Animal
1st - Chris Britton, Crown Point, IN
2nd - Amanda Riley, Crown Point, IN
3rd - Bessie Vogel, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Bird
1st - Robert Strempka, Crown Point, IN
2nd - Sarah Juarez, Crown Point, IN
3rd - Linda Navarro, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Figure
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other medium - Floral
1st - Barbara DeMars, Crown Point, IN
2nd - Nancy Wagener, Cedar Lake, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium- Landscape
1st - Patricia Axley, Schererville, IN
2nd - Irene Brookes, Crown Point, IN
3rd - Nichole Boehm, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium- Portrait
1st - Daniel Eaves, Hobart, IN
2nd - Anna Govert, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Seascape
1st - Patricia Axley, Schererville, IN
2nd - Daniel Eaves, Hobart, IN
3rd - Paula Linstrot, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium- Still Life
1st - Patricia Axley, Schererville, IN
2nd - Irene Brookes, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium-Architecture
1st - Bessie Vogel, Hammond, IN
2nd - Joel Janowski, Gary, IN
3rd - Paula Linstrot, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Other Medium - Not Specified
1st - Melanie Johnson, Cedar Lake, IN
2nd - Paula Linstrot, Crown Point, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Abstract
2nd - Joel Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Animal
1st - Laurie Baumgart, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Figure
1st - Bob Hagen, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Floral
1st - Laurie Baumgart, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Landscape
1st - Mary Oleksy, Cedar Lake, IN
2nd - Bob Hagen, Hobart, IN
3rd - Barbara Layton, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Portrait
2nd - Isabelle Gryczewski, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Seascape
1st - Laurie Baumgart, Hobart, IN
2nd - Barbara Layton, Hobart, IN
3rd - Sarah Juarez, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Still Life
1st - Bob Hagen, Hobart, IN
2nd - Barbara Layton, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil- Architecture
1st - Mary Oleksy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ART - Oil - Not Specified
2nd - Joel Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ART - Pastels - Abstract
3rd - Joel Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ART - Pastels - Animal
1st - Sarah Juarez, Crown Point, IN
2nd - Kathleen Godshall, Highland, IN
3rd - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Pastels - Floral
1st - Sarah Juarez, Crown Point, IN
2nd - Daisy Monahu, Dyer, IN
3rd - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Pastels - Portrait
1st - Kathleen Godshall, Highland, IN
Family Arts & Crafts - ART - Pastels - Still Life
2nd - Lily Monahu, Dyer, IN
3rd - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Abstract
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Joel Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Animal
1st - Linda S Coleman, Hobart, IN
2nd - Alexa Henke, Lowell, IN
3rd - Patsy Loser, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color -Bird
1st - Joyce Henke, Lowell, IN
2nd - Linda S Coleman, Hobart, IN
3rd - Shirley VanRathshorst, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Figure
1st - Anna Govert, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Floral
1st - Shirley VanRathshorst, Dyer, IN
2nd - Joel Janowski, Gary, IN
3rd - Patsy Loser, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Landscape
1st - Shirley VanRathshorst, Dyer, IN
2nd - Joyce Henke, Lowell, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Seascape
2nd - Kathleen Godshall, Highland, IN
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Still Life
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Kathleen Godshall, Highland, IN
3rd - Linda S Coleman, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Architecture
1st - Joel Janowski, Gary, IN
2nd - Alayna Wilkening, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - ART - Water Color - Not Spec.
3rd - Joel Janowski, Gary, IN
Family Arts & Crafts - ART - Sweepstakes Rosette
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Sweepstakes Rosette
1st - Robert Strempka, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Sweepstakes Rosette
1st - Laurie Baumgart, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - ART - Sweepstakes Rosette
1st - Sarah Juarez, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - ART - Sweepstakes Rosette
1st - Shirley VanRathshorst, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - ART - BEST OF SHOW
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Butters - Apple
1st - Lois Curtis, Crown Point, IN
2nd - Ellen McKay, Lowell, IN
3rd - Loretta Steuer, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Butters - Peach
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Evelyn Loux, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Butters - Not Specified Above
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Fruit - Juice
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Fruit - Peaches
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Casey Shelton, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Fruit - Pears
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Fruit- Raspberries
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Fruit- Not Specified Above
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Pamela Stevens, Crown Point, IN
3rd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam - Blueberry
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Diane Burrell, Crown Point, IN
3rd - Evelyn Loux, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam - Marmalade
1st - Lisa Wozniakowski, Crown Point, IN
2nd - Cecilia Smith, Hobart, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam - Peach
1st - Penny Watkins, Crown Point, IN
2nd - Ellen McKay, Lowell, IN
3rd - Evelyn Loux, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam- Raspberry
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Sadie Voyles, Hebron, IN
3rd - Carrie Smith, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam- Strawberry
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Evelyn Loux, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam- Cherry
1st - Evelyn Loux, Lowell, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - Julie Jones, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam- Tomato
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam- Sugar Free/Low Sugar
1st - Evelyn Loux, Lowell, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jam - Not Specified Above
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Evelyn Loux, Lowell, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jellies-Apple
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Laurie Starrett, Munster, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jellies- Berry
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Shay Saricos, Valparaiso, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jellies- Grape
1st - Evelyn Loux, Lowell, IN
2nd - Laurie Starrett, Munster, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jellies- Sugar Free/Low Sugar
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Evelyn Loux, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Jellies- Not Specified Above
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Preserves- Peach
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Preserves- Strawberry
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Preserves- Tomato
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Preserves- Sugar Free/Low Suga
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Preserv.- NotSpecified Above
1st - Julie Jones, Crown Point, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Beets
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Carrots
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Green Beans
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Daniel Traves, Crown Point, IN
3rd - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Juice
1st - Wendell Baize, Crown Point, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Peppers
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Todd Smith, Crown Point, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Tomatoes
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables - Corn
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables-Mixed
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Vegetables-Not Specified Above
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
3rd - Lori Sitter, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles -Beets
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles - Bread & Butter
1st - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles- Cucumber
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Jacob Hulen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles - Dill
1st - Nick Wroblewski, Crete, IL
2nd - Mary Ellen Slazyk, Hammond, IN
3rd - Daniel Traves, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles- Dill Vegetables
1st - Daniel Traves, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Pickles - Not Specified Above
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc.I - Chili Sauce
1st - Daniel Kokaska, Homewood, IL
2nd - Tammy Reynhout, Crete, IL
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. I - Applesauce
1st - Barbara Bragg, Schererville, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc.I - Soup
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. I - Relish
1st - Joe Reed, Lowell, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. I - Salsa
1st - Loretta Steuer, Crown Point, IN
2nd - Joe Reed, Lowell, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. I - Wine
1st - Brenda Courtney, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. I - Not Specified Above
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
2nd - Tim McGee, Merrillville, IN
3rd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. II Hol. Gift Box Jam/Jel
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. II Hol. Gift Box Pickles
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
2nd - Kathy Voyles, Hebron, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Misc. II Holiday Gift Box
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
2nd - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Welcome New Neighbor
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Tim McGee, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Ellen McKay, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Julie Jones, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Diana Doffin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - Sweepstakes Rosette
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - CANNED FOODS - BEST OF SHOW
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold - Antiquing
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
2nd - MaryJane Schreiber, Cedar Lake, IN
3rd - Rebekah Lamb, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold - Best Glaze
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold - Best Stain
1st - Lori Childress, Lowell, IN
2nd - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold - Best Stain - Dry Brush
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
2nd - Lori Childress, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold-Set of Related Pieces(6)
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Mold - Not Specified Above
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Decorative - Best Glaze
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Decorative - Best Stain
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Decorative - Not Specified
2nd - Isabelle Gryczewski, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Porc. Painting Not Specified
1st - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Pottery Free Form- Hand Thrown
1st - Les Osborne, Crown Point, IN
2nd - Tanya Osborne, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Pottery Free Form- Slab
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
2nd - Marisa McCarter, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sculpture- Abstract
1st - Lori Childress, Lowell, IN
2nd - Isabelle Gryczewski, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sweepstakes Rosette
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sweepstakes Rosette
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sweepstakes Rosette
1st - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sweepstakes Rosette
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - Sweepstakes Rosette
1st - Lori Childress, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CERAMICS - BEST OF SHOW
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads,Quick - Banana Bread
1st - Raquel Gryczewski, Cedar Lake, IN
2nd - Bridget Schroeder, Crown Point, IN
3rd - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads,Quick - Biscuit (3)
1st - Lisa Wozniakowski, Crown Point, IN
2nd - Tom Reed, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads, Quick - Coffee Cake
1st - Kevin Wynsma, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads, Quick - Muffin (3)
1st - Meg Sandrick, Dyer, IN
2nd - Gloria Koscho, Crown Point, IN
3rd - Carl Robinson, Monticello, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads, Quick - Nut Bread
1st - Pamela Mattox, Crown Point, IN
2nd - Mary Stahl, Lansing, IL
3rd - Chris Tebbens, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads, Quick - Zucchini
1st - Andrea Saricos, Crown Point, IN
2nd - Percis Porras, Crown Point, IN
3rd - Loretta Steuer, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Breads, Quick - Not Specified
1st - Mary Stahl, Lansing, IL
2nd - Ann Marie Jevyak, Hammond, IN
3rd - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Gluten Free-Bread 8" Loaf
1st - Andrea Saricos, Crown Point, IN
2nd - Denise Jean, Hammond, IN
3rd - Frances Atwood, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Gluten Free-Cookie (6)
1st - Judy Duffala, Crown Point, IN
2nd - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
3rd - Frances Atwood, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Gluten Free -Cake
1st - Frances Atwood, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Gluten Free -Not Specified
1st - Frances Atwood, Crown Point, IN
2nd - Pamela Stevens, Crown Point, IN
3rd - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Bread ,Yeast-Cinnamon Rolls(3)
1st - Emily Reed, Crown Point, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Bread ,Yeast-Coffee Cake
1st - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
Family Arts & Crafts - FOODS I - Bread ,Yeast-Nut Roll
1st - Diane Burrell, Crown Point, IN
2nd - Kathleen Schuttz, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Bread ,Yeast-Plain Roll (3)
1st - Pam Robinson, Monticello, IN
2nd - Claire Barenie, Crown Point, IN
3rd - Tom Reed, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Bread ,Yeast-White Bread
1st - Lisa Wozniakowski, Crown Point, IN
2nd - Tom Reed, Crown Point, IN
3rd - Meg Sandrick, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - PastriesNoRef-Apple
1st - Gretchen Ruble, Crown Point, IN
2nd - Erica Donahue, Crown Point, IN
3rd - Denise Jean, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - PastriesNoRef-Berry
1st - Erica Donahue, Crown Point, IN
2nd - Chris Bohling, Cedar Lake, IN
3rd - Melissa Bohling, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - PastriesNoRef-Not Specified
1st - Thomas Knoerzer, Portage, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - RefPiesCheescake-Ban Cream Pie
1st - Julie Novotny Benko, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - RefPiesCheesecake-Choc Cream
1st - Julie Novotny Benko, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - RefPieCheesecake - Cheesecake
1st - Kate Cusack, Crown Point, IN
2nd - Amy Monahu, Dyer, IN
3rd - Travis Ronat, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - RefPies&Cheesecakes Not Spec.
1st - Julie Novotny Benko, Crown Point, IN
2nd - Monica Juarez, Crown Point, IN
3rd - Natalie Solomon, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Caramel (4)
1st - Mel McCormick, Hebron, IN
2nd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Fudge (4)
1st - Alberta Nettles, Crown Point, IN
2nd - Emily Henke, Lowell, IN
3rd - Frances Atwood, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Mint (4)
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- No Cook (4)
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
2nd - Emily Zahora, Hobart, IN
3rd - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Chocoloate Candy (4)
1st - Catrina Pozworski, Crown Point, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Toffee (4)
1st - Patricia Tebbens, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candy- Sugar Free (4)
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candies- Hard Candy (4)
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candies- President's Box
1st - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Candies - Not Specified Above
1st - Meg Sandrick, Dyer, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Catrina Pozworski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Andrea Saricos, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Erica Donahue, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Kate Cusack, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - Sweepstakes Rosette
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS I - BEST OF SHOW
1st - Kate Cusack, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration -Door Piece
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration - Figure
1st - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
2nd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decor - Hanging piece
1st - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
3rd - Dawn Schmidt, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration - Stocking
1st - Becky Darnell, Griffith, IN
2nd - Sharon Foss, Schererville, IN
3rd - Donna Grimmer, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Dec. -Table mat/runner
1st - Mary Carroll, Crown Point, IN
2nd - Karen Funk, Schererville, IN
3rd - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration- Tree Skirt
1st - Patty Marschke, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration - Wreath
1st - Kathleen Jones, Merrillville, IN
2nd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
3rd - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Holiday Decoration - Not Spec.
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament- Bead (glass)
1st - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
2nd - Joan Colby, Crown Point, IN
3rd - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament-Ceramic
1st - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Crochet
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Patricia Plesha, Gary, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Counted Cross Stitc
1st - Deborah Landman, Schererville, IN
2nd - Patricia Bellinger, Homewood, IL
3rd - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Embroidery
1st - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
2nd - Mary Carroll, Crown Point, IN
3rd - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Fabric
1st - Kristi Rogers, Griffith, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Glass
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Nature
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
2nd - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Needlepoint
1st - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
2nd - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Paper
1st - Lisa McGushion, Hobart, IN
2nd - Tina Christensen, Merrillville, IN
3rd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Quilted
1st - Roberta Michaels, Lowell, IN
2nd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Soft Sculptured
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Wood
1st - Bruce Johnston, Crown Point, IN
2nd - Barbara DeMars, Crown Point, IN
3rd - Roselyn Day, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Ornament - Not Specified
1st - Rachel Broertjes, Demotte, IN
2nd - Roberta Michaels, Lowell, IN
3rd - Donna Grimmer, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Natural Fiber Item
1st - Donna Zelesky, Lowell, IN
2nd - Kay Opilka, Steger, IL
3rd - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Painted clthg article
1st - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Sweatshirt (applique)
3rd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Sweatshirt (painted)
3rd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric -Sweatshirt (decorated)
2nd - Connie Owens, Lowell, IN
3rd - Patricia White, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - T-Shirt (decorated)
1st - Kathy Faulkner, Midlothian, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Clothing (decorated)
1st - Shari Nelson, Crown Point, IN
2nd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Soft Sculpture figure
1st - Donna Grimmer, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric -Lamp/Lampshade
3rd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Fabric - Not Specified Above
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
2nd - Jill Ball, Crete, IL
3rd - Donna Grimmer, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Glass - Suncatcher
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
2nd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Glass -Window Hanging
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
2nd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Glass - Not Spec Above
1st - Kimberly Summers, Merrillville, IN
2nd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Paint - Rev Painting on glass
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Paint - Tole Painting
1st - M & G Lolkema, Griffith, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Paint - Not Specified Above
1st - Gina Peyton, Hebron, IN
2nd - Pat Duley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Scuplture - Rock Sculpture
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Cathy Bulak, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sculpture - Mixed medium
1st - Tom Willoughby, Crown Point, IN
2nd - Samantha Bynum, Dyer, IN
3rd - Lisa McGushion, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sculpture- Not Specified
1st - Tom Willoughby, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Nature - Dried Flowers/Herbs
1st - Violet Pals, Crete, IL
2nd - Pat Duley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Nature -Raffia
1st - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Nature -Not Specified Above
1st - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Lisa McGushion, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Tom Willoughby, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - Sweepstakes Rosette
1st - Violet Pals, Crete, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS I - BEST OF SHOW
1st - Tom Willoughby, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Fabric
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
2nd - Pam Boersema, Crete, IL
3rd - Lynda Barton, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Glass
1st - Jessie Robinson, Monticello, IN
2nd - Barbara Engels, Lowell, IN
3rd - Judy Surowiec, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Metal
1st - Tom Canfield, Crown Point, IN
2nd - Barbara Engels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Comb. of Mats
1st - Samantha Bynum, Dyer, IN
2nd - Zoe Canfield, Crown Point, IN
3rd - Jeffrey Bowling, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Paper
1st - Jerald Jascoviak, Valparaiso, IN
2nd - Barbara Engels, Lowell, IN
3rd - Linda Cook, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Plastic
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
2nd - Beverly Johnson, Merrillville, IN
3rd - Roselyn Day, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Wood
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Barbara Engels, Lowell, IN
3rd - Faith Wells, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Recycling- Not Specified Above
1st - Rachel Broertjes, Demotte, IN
2nd - Margie Willy, Cedar Lake, IN
3rd - Mindy Negri, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving- Baby Blanket
1st - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving- Rug
1st - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving- Scarf
1st - Margaret Jones, Munster, IN
2nd - Kelly Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving- Shawl
1st - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving- Woven w/fabric st
1st - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Handweaving - Not Specified
1st - Margaret Jones, Munster, IN
2nd - Kelly Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Baby Blanket
1st - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Rug
1st - Margaret Jones, Munster, IN
2nd - Jamie Gunnink, Griffith, IN
3rd - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Scarf
1st - Margie Boss, Lansing, IL
2nd - Margaret Jones, Munster, IN
3rd - Michaelle King, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Shawl
1st - Michaelle King, Crown Point, IN
2nd - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Table Linens
1st - Jamie Gunnink, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving-Wovenw/fab. str
1st - Viola Cook, Lowell, IN
2nd - Jamie Gunnink, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Loom Weaving- Not Specified
1st - Margie Boss, Lansing, IL
2nd - Jamie Gunnink, Griffith, IN
3rd - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Hand Spun Yarn- Novelty Yarn
1st - Dawn Stammis, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Hand Spun Yarn- Plied Yarn
1st - Michaelle King, Crown Point, IN
2nd - Dawn Stammis, Highland, IN
3rd - Kelly Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Hand Spun Yarn- Single Ply
1st - Michaelle King, Crown Point, IN
2nd - Dawn Stammis, Highland, IN
3rd - Kelly Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Basket Weaving- Reed
1st - Barbara DeMars, Crown Point, IN
2nd - Lynelle Drugan, Lowell, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Basket Weaving- Not Specified
1st - Linda Husiar, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Soap- Bar
1st - Shay Saricos, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Soap- Molded
1st - Shay Saricos, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Soap- Not Specified Above
1st - Shay Saricos, Valparaiso, IN
2nd - Debra Riecken, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Paper
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Barbara Engels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Plastic
1st - Amber Medrano, Dyer, IN
2nd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Fabric
1st - Tammy Outler, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Bead Glass
1st - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
2nd - Deborah Landman, Schererville, IN
3rd - Barbara Engels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Bead Glass (handmade)
1st - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
2nd - JoAnn Noce, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Metal
1st - Amber Medrano, Dyer, IN
2nd - Deborah Landman, Schererville, IN
3rd - Barbara Engels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Nature
1st - Barbara Engels, Lowell, IN
2nd - Deborah Landman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Pin (Lapel/Brooch)
1st - Sue Hanson, Thornton, IL
2nd - Renee Reimer, Saint John, IN
3rd - Barbara Engels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Set (2 or more pieces
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
2nd - Mel McCormick, Hebron, IN
3rd - Rayanna Neel, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Jewelry- Not Specified Above
1st - Mel McCormick, Hebron, IN
2nd - JoAnn Noce, Highland, IN
3rd - Beverly Johnson, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Misc.- Bead Work (Glass)
1st - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
2nd - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
3rd - Betsey Bowie, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Misc.- Bead Work (Plastic)
1st - Danielle Seifert, Crown Point, IN
2nd - Kelly Postma, Lowell, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Misc.- Latch Hoot (Cut Yarn)
1st - Gretchen Ruble, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Misc.- Miniature Scene
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
2nd - Mark Tassin, Park Forest, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Misc.- Not Specified Above
1st - Doreen Remesnik, Lowell, IN
2nd - Kimberly Summers, Merrillville, IN
3rd - Danielle Seifert, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Leather- Picture
1st - Sawyer Allen, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Leather- Not Specified Above
1st - Breanne Gatlin, Hebron, IN
2nd - Emma Allen, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Samantha Bynum, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Margaret Jones, Munster, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Margie Boss, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Michaelle King, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Barbara DeMars, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweepstakes Rosette
1st - Shay Saricos, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweeptakes Rosette
1st - Linda Lerch, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweeptakes Rosette
1st - Doreen Remesnik, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - Sweeptakes Rosette
1st - Sawyer Allen, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS II - BEST OF SHOW
1st - Doreen Remesnik, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Baby
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Lara Blanchard, Crown Point, IN
3rd - Yvette Jania, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Birthday
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Tina Christensen, Merrillville, IN
3rd - Judy Hanson, Huntley, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Wedding/Annivers
1st - Lisa McGushion, Hobart, IN
2nd - Tina Christensen, Merrillville, IN
3rd - Rebekah Lamb, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Family/Genealo
1st - Barbara Joyner, Griffith, IN
2nd - Judy Hanson, Huntley, IL
3rd - Tina Christensen, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Vacation/Travel
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Ashley Schreiber, Cedar Lake, IN
3rd - Lisa McGushion, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Holidays
1st - Lisa McGushion, Hobart, IN
2nd - Tina Christensen, Merrillville, IN
3rd - Dwayla Lamb, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- School/Sports
1st - Yvette Jania, Highland, IN
2nd - Amy Sheeringa, Highland, IN
3rd - Tina Christensen, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Military
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Dwayla Lamb, Highland, IN
3rd - Rebekah Lamb, Highland, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Pets
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Kimberly Parkinson, Crown Point, IN
3rd - Heather Ross, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Lake County Fair
1st - Dwayla Lamb, Highland, IN
2nd - Rebekah Lamb, Highland, IN
3rd - Judy Hanson, Huntley, IL
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Scrapbooking- Not Specified
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Judy Hanson, Huntley, IL
3rd - Tina Christensen, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Paper- Card Making w/envelope
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Dorothy Eich, Lowell, IN
3rd - Debra Herman, Whiting, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Paper- Collection
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Debra Herman, Whiting, IN
3rd - Lisa McGushion, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Paper- Not Specified Above
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
2nd - Lisa McGushion, Hobart, IN
3rd - Jennifer Thompson, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Sweepstakes Rosette
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Sweepstakes Rosette
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - Sweepstakes Rosette
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - HANDICRAFTS III - BEST OF SHOW
1st - Tina Christensen, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Chip Carving
1st - Bruce Johnston, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Bark Carving
1st - Bruce Johnston, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Caricature Single
1st - Tom Zerkel, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Caricature Group
1st - Patty Szafranski, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Christmas Orn. -any tech
1st - Bruce Johnston, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Scroll Saw
1st - David Planer, Lansing, IL
2nd - Corey Peterson, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Turning
1st - Timothy Foss, Schererville, IN
2nd - Christopher Watt, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Turning - Pen
1st - Norman Johnson, Merrillville, IN
2nd - J.W. Magura, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Burning
1st - Maggie Lump, Lowell, IN
2nd - William Steuer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Wood- Not Specified Above
1st - Timothy Foss, Schererville, IN
2nd - Bruce Johnston, Crown Point, IN
3rd - Norman Johnson, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Accessory Item
1st - Corey Peterson, Griffith, IN
2nd - J.W. Magura, Hobart, IN
3rd - William Steuer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Furniture- Family/Den
1st - Ron Juda, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Furniture- Bedroom
1st - Jerry Willoughby, Sauk Villiage, IL
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Furniture- Not Specified
1st - Tony Klassen, Chesterton, IN
2nd - Corey Peterson, Griffith, IN
3rd - Laura Smith, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Miniature
3rd - Laura Smith, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Toy Child Large Over 24"
1st - William Steuer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Sweepstakes Rosette
1st - Timothy Foss, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Sweepstakes Rosette
1st - Jerry Willoughby, Sauk Villiage, IL
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - Sweepstakes Rosette
1st - William Steuer, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - WOODWORKING - BEST OF SHOW
1st - Timothy Foss, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering I-AfricanViolet-mini
1st - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering I-African Violet-sin
1st - Shelly Stephen, Crown Point, IN
2nd - Meg Sandrick, Dyer, IN
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering I-African Violet-dou
1st - Shelly Stephen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering I-AfricanVio.-semido
1st - Shelly Stephen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering II- Begonia-fibrous
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering II- Begonia-tuberous
1st - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
2nd - Marie Novotny, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering II- Geranium-single
1st - Marie Novotny, Crown Point, IN
2nd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
3rd - Lori Sitter, Highland, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Flowering II- Not Specified
1st - Philip Claussen, Hobart, IN
2nd - Carol Ray, LaPorte, IN
3rd - Martin Beenes, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Asparagus Fern
1st - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Begonia
1st - Barbara Kirby, Saint John, IN
2nd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Coleus
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Martin Beenes, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Dieffenbachia
1st - Rob Buford, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Fern
1st - Jeannine Calderon, Highland, IN
2nd - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
3rd - Jeff Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Hoya
1st - Carol Ray, LaPorte, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Palm
1st - Robert Crist, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Philodendron
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Judy Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Spider Plant
1st - Robert Crist, Griffith, IN
2nd - Percis Porras, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Foliage- Not Specified Above
1st - Philip Claussen, Hobart, IN
2nd - Robert Crist, Griffith, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus-Christmas,Easter,Thanks
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Mindy Negri, Crown Point, IN
3rd - Jacob Hulen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus-Collection of 3
1st - Bob Lehman, Portage, IN
2nd - Doreen Remesnik, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus-Collection of 10
1st - Bob Lehman, Portage, IN
2nd - Daniel Ichinose, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus- Succulent (Jade)
1st - Percis Porras, Crown Point, IN
2nd - Janette Doughman, Gary, IN
3rd - Mindy Negri, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus- Succulent (Aloe)
1st - Bob Lehman, Portage, IN
2nd - Barbara Kirby, Saint John, IN
3rd - Percis Porras, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cactus- Not Specified
1st - Bob Lehman, Portage, IN
2nd - Emma Allen, Fair Oaks, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cont.- Dish Garden
3rd - Joan Cole, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cont.- Indoor Planter
1st - Cecilia Smith, Hobart, IN
2nd - Mindy Negri, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cont.- Patio Planter Container
1st - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
2nd - Marie Novotny, Crown Point, IN
3rd - Jeff Hamilton, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Cont.- Not Specified Above
1st - Susan Phillips, Highland, IN
2nd - Doreen Remesnik, Lowell, IN
3rd - Sandy Beenes, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Hanging Basket- Foliage
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Hanging Basket- Flowering
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Lori Sitter, Highland, IN
3rd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Shelly Stephen, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Philip Claussen, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Philip Claussen, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Bob Lehman, Portage, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - Sweepstakes Rosette
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - INDOOR & PATIO PLANTS - BEST OF SHOW
1st - Bob Lehman, Portage, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Afghans- OneStitchPa
1st - Mary Rudzinski, Schneider, IN
2nd - Darlene Manuzzi, Chesterton, IN
3rd - Janet Samples, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Afghan Granny Square
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Afghan Granny Sq Var
1st - Nicole Falardeau, Dyer, IN
2nd - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
3rd - Chastity Lane, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Afghan Multiple Stitch
1st - Margaret Alexander, Cedar Lake, IN
2nd - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
3rd - Christine Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Baby Afghan - Single
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Mary Rudzinski, Schneider, IN
3rd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Baby Afghan Other
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
2nd - Nicole Falardeau, Dyer, IN
3rd - Janis Day, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet Not Specified Above
1st - Carol Eriks, Gary, IN
2nd - Viola Cook, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Baby Set
1st - Norma Frankenberger, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Bedspread/Tablecloth
1st - Sandy DeMick, Lowell, IN
2nd - Patricia Plesha, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Christening Set
1st - Darlene Manuzzi, Chesterton, IN
2nd - Phyllis Passarelli, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Doily
1st - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
2nd - Sandy DeMick, Lowell, IN
3rd - Patricia Plesha, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Dress
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Miniature Item
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Pillow
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Poncho
1st - Darlene Manuzzi, Chesterton, IN
2nd - Janis Day, Griffith, IN
3rd - Chastity Lane, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Potholder decorative
1st - Margaret Alexander, Cedar Lake, IN
2nd - Nicole Falardeau, Dyer, IN
3rd - Kathy Steiner, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Purse
1st - Kathleen Kelleher, Hebron, IN
2nd - Anita Lynn Petrovic, Crown Point, IN
3rd - Cecilia Smith, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet1 Shawl
1st - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
2nd - Darlene Manuzzi, Chesterton, IN
3rd - Kelly Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Rug
1st - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Sweater
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
2nd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Scarf
1st - Sherry Sweeney, Hobart, IN
2nd - Dorothy Sankowski, Merrillville, IN
3rd - Judythe Samter, Roselawn, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Toy
1st - Kathleen Kelleher, Hebron, IN
2nd - Kaitlyn Smith, Hammond, IN
3rd - Pam Robinson, Monticello, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Hat
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Dawn McIntyre, Cedar Lake, IN
3rd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Doll Clothes
1st - Judythe Samter, Roselawn, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Crochet II Not Specified Above
1st - Patricia Plesha, Gary, IN
2nd - Jennifer Redlarczyk, Crown Point, IN
3rd - Brenda Gail Childers, Portage, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting (Hand) - Afghan Cable
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
2nd - Rosemarie Malczewski, Crown Point, IN
3rd - Linda Bultema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Afghan-Ripple
1st - Linda Bultema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Afghan-Muliti
1st - Linda Bultema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Afghan- Other
2nd - Linda Bultema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Baby Afghan
1st - Linda Bultema, Griffith, IN
2nd - Sandy Postma, Lansing, IL
3rd - Dawn Stammis, Highland, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Baby Set
1st - Judy Tonk, Gary, IN
2nd - Darlene Manuzzi, Chesterton, IN
3rd - Phyllis Passarelli, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Shawl
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Fran Zuidema, Saint John, IN
3rd - Jamie Gunnink, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Socks
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
2nd - Dawn Stammis, Highland, IN
3rd - Sheila Sartori, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Sweater Cartiga
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Hat
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Joyce Lichentfeld, Crown Point, IN
3rd - Janis Day, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Sweater Slip-on
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Kelly Sartori, Griffith, IN
3rd - Judy Tonk, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Scarf
1st - Janis Day, Griffith, IN
2nd - Phyllis Passarelli, Gary, IN
3rd - Sherry Sweeney, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Knitted Toy
1st - Lorraine Frendling, Saint John, IN
2nd - Kaitlyn Smith, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Gloves/Mittens
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Kelly Sartori, Griffith, IN
3rd - Dorothy Sankowski, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Hand) Not Spec Above
1st - Phyllis Passarelli, Gary, IN
2nd - Lorraine Frendling, Saint John, IN
3rd - Dorothy Sankowski, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Knitting(Machine)Not Specified
1st - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Felting Not Specified Above
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
2nd - Lorraine Frendling, Saint John, IN
3rd - Sue Hanson, Thornton, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Tatting Doily
1st - Kim Starkey, Demotte, IN
2nd - Dolores Tresemer, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Tatting- Edging
2nd - Kim Starkey, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Tatting- Not Specified Above
1st - Kim Starkey, Demotte, IN
2nd - Lara Blanchard, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Sandy DeMick, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Kathleen Kelleher, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Judy Tonk, Gary, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Kathy Voyles, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - Sweepstakes Rosette
1st - Kim Starkey, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT I - BEST OF SHOW
1st - Sandy DeMick, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch Pic-Animal
1st - Janet Zinnen, Lynwood, IL
2nd - April Staniewicz, Hebron, IN
3rd - Erin Fitch, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Figure
1st - Judy Doolin, Crown Point, IN
2nd - Janet Zinnen, Lynwood, IL
3rd - Mary Carroll, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Floral
1st - Becky Darnell, Griffith, IN
2nd - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
3rd - Janet Zinnen, Lynwood, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Portrait
1st - Becky Darnell, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Wildlife
1st - Mary Rudzinski, Schneider, IN
2nd - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
3rd - Mary Carroll, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Sampler
1st - Patricia Bellinger, Homewood, IL
2nd - Donna Grimmer, Merrillville, IN
3rd - Kelly Postma, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Sampler Combo
1st - Linda Henrikson, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch - Sayings/Poems
1st - Christine Retseck, Griffith, IN
2nd - Patricia Bellinger, Homewood, IL
3rd - April Staniewicz, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Stitch -Not Spec Above
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
2nd - Christine Retseck, Griffith, IN
3rd - Mary Carroll, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc - Afghan
1st - Lori Matteucci, Chicago Heights, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc - Mini Item
1st - Deborah Landman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc -Perforated Paper
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
3rd - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc -Pillow
1st - Robin Schoon, Gary, IN
2nd - Patricia Bellinger, Homewood, IL
3rd - Donna Grimmer, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc-Tablecloth/Runner
1st - Sr. Joanne Schutz, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Count X Misc - Not Spec Above
1st - Patricia Bellinger, Homewood, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery - Hardanger
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery - Miniature Item
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery - Tablecloth/Runner
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery - Black Work
1st - Patricia Bellinger, Homewood, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery - Not Spec Above
3rd - Dolores Tresemer, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery Stamped-Baby Quilt
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery Stamped- Picture
2nd - Linda Moseley, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery Stamped-Pillowcase
1st - Dorothy Bernhard, Lowell, IN
2nd - Margie Willy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Embroidery Stamped-Not Spec
2nd - Cindy Granger, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Mach Embroidery-Picture
2nd - Georgene Pahkanen, Portage, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Mach Embroidery-Art.ofClothing
1st - Becky Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Mach Embroidery-Household Item
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Louise Brown, Crown Point, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Mach Embroidery-Not Spec Above
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Georgene Pahkanen, Portage, IN
3rd - Carol Clark, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Needlepoint - Picture
1st - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
2nd - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
3rd - Patricia Bellinger, Homewood, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Needlepoint - Plastic Canvas
1st - Norma Frankenberger, Demotte, IN
2nd - Kelly Postma, Lowell, IN
3rd - Mary Rhone, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Needlepoint - Household Item
1st - Deborah Landman, Schererville, IN
2nd - Patricia Bellinger, Homewood, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Needlepoint - Not Specified
1st - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Sweepstakes Rosette
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Sweepstakes Rosette
1st - Lori Matteucci, Chicago Heights, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Sweepstakes Rosette
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Sweepstakes Rosette
1st - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - Sweepstakes Rosette
1st - Becky Maraszkiewicz, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - NEEDLECRAFT II - BEST OF SHOW
1st - Sandy Postma, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg.Color-Domestic/Farm Animal
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Lynette DuBord, Lowell, IN
3rd - Jared Evangelista, Lake Orion, MI
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Art.Effect/Collaging
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
2nd - Joy Koi, Gary, IN
3rd - Loretta Sullivan, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Floral
1st - Ann James, Hobart, IN
2nd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
3rd - Susan Daily, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Human Interest
1st - Doug Clark, Crown Point, IN
2nd - Jacob Janik, Griffith, IN
3rd - Jared Evangelista, Lake Orion, MI
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Nature-Scenic
1st - Becky Jo Duncan, Hebron, IN
2nd - Christine Sako, Crown Point, IN
3rd - Jared Evangelista, Lake Orion, MI
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Portrait
1st - Doug Clark, Crown Point, IN
2nd - Nancy Wagener, Cedar Lake, IN
3rd - Vanessa Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg Color-Lake County Fair
1st - Nancy Wagener, Cedar Lake, IN
2nd - Doug Clark, Crown Point, IN
3rd - Madison Parkinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg.Color-Insect
1st - Daniel Eaves, Hobart, IN
2nd - Loyce Fandrei, Highland, IN
3rd - William Peak, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg.Color-Architecture
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
2nd - Loretta Sullivan, Hammond, IN
3rd - Russell Gertsch, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg.Color-Wildlife
1st - Doug Clark, Crown Point, IN
2nd - Inge Garshnek, Crown Point, IN
3rd - Toni Opyt, Beecher, IL
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg.Color-Sports
1st - Alyssa Steiner, Crown Point, IN
2nd - Jacob Janik, Griffith, IN
3rd - Chloe Fridrich, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - AdvColor-Domestic/Farm Animal
1st - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Darlene Barron, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color-ArtEffect/Collaging
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Samantha Bynum, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Floral
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Sandy Linden, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Human Interest
1st - Kristen Meekma, Crete, IL
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Michael Kobe, Munster, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Nature Scenic
1st - Susan Boscia, Crown Point, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Julius Titak, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Portrait
1st - Bethany Ford Aubrey, Lowell, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Angela Kerbs, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Lake County Fair
1st - Samantha Bynum, Dyer, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Sandy Linden, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Insect
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Steve Pearson, Crete, IL
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Architecture
1st - Dennis Gray, Highland, IN
2nd - Carol Oostman, Cedar Lake, IN
3rd - Heather Killion, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Wildlife
1st - Homer Keller, Schererville, IN
2nd - Julius Titak, Hobart, IN
3rd - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv Color - Sports
1st - Dennis Gray, Highland, IN
1st - Julius Titak, Hobart, IN
3rd - Homer Keller, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - BeginB/W-Domestic/FarmAnimal
1st - Madison Parkinson, Crown Point, IN
2nd - Joy Koi, Gary, IN
3rd - Ryan Drenth, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Begin B&W-Art Effect/Collaging
1st - Jacob Dalen, Manhattan, IL
2nd - Aspen Koi, Gary, IN
3rd - Rebekah Lamb, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg B&W - Floral
1st - Loyce Fandrei, Highland, IN
2nd - Nicole Chandler, Hobart, IN
3rd - Madison Parkinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg B&W - Human Interest
1st - Jacob Janik, Griffith, IN
2nd - Sarah Dingman, Schererville, IN
3rd - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg B&W - Nature Scenic
1st - Nicole Chandler, Hobart, IN
2nd - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
3rd - Germaine Marquess, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg B&W - Portrait
1st - Kimberly Parkinson, Crown Point, IN
2nd - Jacob Dalen, Manhattan, IL
3rd - Ryan Drenth, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg. B&W- Lake County Fair
1st - Ryan Drenth, Crown Point, IN
2nd - Madison Parkinson, Crown Point, IN
3rd - Christine Stegenga, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg. B&W- Insect
1st - Loyce Fandrei, Highland, IN
2nd - Julieanne Jakubowicz, Crown Point, IN
3rd - Jacob Dalen, Manhattan, IL
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg. B&W- Architecture
1st - Loretta Sullivan, Hammond, IN
2nd - Sarah Dingman, Schererville, IN
3rd - Doug Clark, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg. B&W- Wildlife
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - William Peak, Crown Point, IN
3rd - Loyce Fandrei, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Beg. B&W- Sports
1st - Alyssa Steiner, Crown Point, IN
2nd - Kimberly Parkinson, Crown Point, IN
3rd - Madison Parkinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - AdvB/W-Domestic/FarmAnimal
1st - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Dennis Gray, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv B&W-Artistic effect/collag
1st - Matt Erickson, Schererville, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv. B&W- Floral
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Roberta Gaaskjolen, Saint John, IN
3rd - Dennis Gray, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv. B&W- Human Interest
1st - Bethany Ford Aubrey, Lowell, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Michael Kobe, Munster, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv. B&W- Nature Scenic
1st - Julius Titak, Hobart, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Roberta Gaaskjolen, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv. B&W- Portrait
1st - Bethany Ford Aubrey, Lowell, IN
2nd - Michael Kobe, Munster, IN
3rd - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv. B&W- Lake County Fair
1st - Darlene Barron, Highland, IN
2nd - Kristen Meekma, Crete, IL
3rd - Nick Negovetich, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv B&W-Insect
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Roberta Gaaskjolen, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv B&W-Architecture
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Matt Erickson, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv B&W-Wildlife
1st - Michael Kobe, Munster, IN
2nd - Dennis Gray, Highland, IN
3rd - Roberta Gaaskjolen, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Adv B&W-Sports
1st - Dennis Gray, Highland, IN
2nd - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
3rd - Michael Kobe, Munster, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - LCF- Beginning- B&W
1st - Kimberly Parkinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - LCF- Beginning- Color
1st - Megan Martin, Portage, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - LCF- Advanced- B&W
1st - Michael Kobe, Munster, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - LCF- Advanced- Color
1st - Dennis Gray, Highland, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Sweepstakes Rosette
1st - Sarah Dingman, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Sweepstakes Rosette
1st - Stephanie Ruiter, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Sweepstakes Rosette
1st - Loretta Sullivan, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - Sweepstakes Rosette
1st - Julius Titak, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - BEST OF SHOW
1st - Kimberly Parkinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - BEST OF SHOW
1st - Michael Kobe, Munster, IN
Family Arts & Crafts - PHOTOGRAPHY - BEST OF SHOW
1st - Julius Titak, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Playwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Bonnet
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Becky Hein, Crown Point, IN
3rd - Pam Boersema, Crete, IL
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Christening Outfit
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Rachel Schutz, Merrillville, IN
3rd - Pam Boersema, Crete, IL
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Coat/Bunting
2nd - Jennifer Redlarczyk, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Costume
2nd - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Dress
1st - Kristi Rogers, Griffith, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - M & G Lolkema, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Boys Dresswear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant- Sleepwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant-Toy
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Infant-Not Specified Above
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Costume
1st - Jenny Hernandez, Griffith, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - Becky Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Boys Wear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- GirlsDress
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - Becky Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Playwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Sleepwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Toy
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Martha Diekelmann, Crown Point, IN
3rd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Preschool- Under 6- Not Spec
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Cherry Taylor, Lake Station, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over 12-Costume
1st - Barbara Bragg, Schererville, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - Esther Jones, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over 12-Doll handma
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12-BoyDressware
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12-Girls Dress
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Sue Dahlkamp, Crown Point, IN
3rd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12-Dress/Suit
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12- Sportswear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12- Sweatshirt
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12- Sleepwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - School Not over12- Not Spec.
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
2nd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Teens-Boy/Girl NoQuilt-Costume
1st - Kathy Faulkner, Midlothian, IL
Family Arts & Crafts - SEWING - Teens-Boy/Girl NoQuilt-Dress
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Teen-Boy/Girl NoQuilt-Sleepwea
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Teen-Boy/Girl NoQuilt-T-Shirt
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Apron
1st - Ann Vale, Valparaiso, IN
2nd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
3rd - Becky Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Blouse/Top
1st - Linda Dillon, Gary, IN
2nd - Amanda Keener, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Coat
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Costume
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
2nd - Karen Roorda, Highland, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Doll/HandMade
1st - Natalie Kreiger, Valparaiso, IN
2nd - Darlene O'Brien, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Dress
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Cindy Swinson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Jacket
1st - Roberta Taylor, Crete, IL
2nd - Catherine Fiedler, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Purses
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Lynda Barton, Lowell, IN
3rd - Marian Cavanaugh, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Sleepwear
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Margie Willy, Cedar Lake, IN
3rd - Linda Dillon, Gary, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-T-Shirt
1st - Elaine Hein, Crown Point, IN
2nd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
3rd - Margie Willy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Adult Men/Women-Not Spec.
1st - Diane Wills, Demotte, IN
2nd - Ruth Wisinski, Griffith, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Costume
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Dress
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Jean Porte, Cedar Lake, IN
3rd - Patty Marschke, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Sleepwea
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
2nd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
3rd - Marian Cavanaugh, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Playwear
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
2nd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Access
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Patricia White, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Doll Clothes No Quilt-Not Spec
1st - Marian Cavanaugh, Hebron, IN
2nd - Margie Willy, Cedar Lake, IN
3rd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-Adult Bedroo
1st - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
2nd - Patty Marschke, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-BabyChild Rm
1st - Judith Wirtz, Crown Point, IN
2nd - Elaine Hein, Crown Point, IN
3rd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-Kitchen Item
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Roberta Michaels, Lowell, IN
3rd - Sr. Joanne Schutz, Merrillville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-Living/FamRm
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
2nd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
3rd - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-Dec.Pillow
1st - Debra Riecken, Crown Point, IN
2nd - Clovis Perkins, East Chicago, IN
3rd - Sandra Popyk, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - HomeDecSewNoQuilt-Not Spec.
1st - Marilyn Glennon, Crown Point, IN
2nd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Barbara Bragg, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Kathy Faulkner, Midlothian, IL
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Margie Willy, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Jean Porte, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - Sweepstakes
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - SEWING - BEST OF SHOW
1st - Rhonda Dekker, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Baby Quilt-Embroidery-Hand
2nd - Gretchen Ruble, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt- Appliqued
1st - Cyd Rundle, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Patchwork/Pieced
2nd - Judith Wirtz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Appliqued
1st - Jennifer Redlarczyk, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Patchwk/Piec
2nd - Carol Boyle, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Combo Tech
1st - Pat Brackman, Demotte, IN
2nd - Margaret Tzitz, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Lap Throw
1st - Ann Vale, Valparaiso, IN
2nd - Dolores Tresemer, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Tablecloth/Runne
1st - Pat Brackman, Demotte, IN
2nd - Patricia Plesha, Gary, IN
3rd - Judith Wirtz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Legacy
1st - Tommie Kelley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-Patch/Pie
1st - Cindy Swinson, Crown Point, IN
2nd - Elaine Conley, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-ComboTech
1st - Gloria Koscho, Crown Point, IN
3rd - Judith Hisick, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt - Patchwork/Pieced
1st - Patricia White, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt - Combo of Technique
1st - Lynda Barton, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Tying -Not Specified Above
2nd - Kitty Peart, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Appliqued
2nd - Kitty Peart, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Patchwk/Piec
1st - Tommie Kelley, Crown Point, IN
2nd - Carol Boyle, Crown Point, IN
3rd - Elaine Conley, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - WallHanging- Combo of Tec
1st - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Household Item
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Lap Throw
1st - Ruth Wisinski, Griffith, IN
3rd - Patricia Axley, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Miniature Item
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
2nd - Diane Hawkins, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-TableclothRunner
1st - Ruth Wisinski, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc Quilting-Legacy
1st - Nancy Rossman, Griffith, IN
2nd - Tommie Kelley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-Appliqued
2nd - Kitty Peart, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-Patchwork
1st - Margie Gertsch, Crown Point, IN
2nd - Sr. Joanne Schutz, Merrillville, IN
3rd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-Embr.Mach
1st - Nora Burian, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BabyQuilt-ComboTech
1st - Susan Friend, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Appliqued
2nd - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Patchwork/Pieced
1st - Debbie Wellman, Crown Point, IN
2nd - Karen Foote, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Embroidery-Machine
1st - Karen Zawada, Schererville, IN
2nd - Adana Tawlks, Lake Village, IN
3rd - Nora Burian, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Combination of Tech.
1st - Norma Bauer, Merrillville, IN
2nd - Diane Wills, Demotte, IN
3rd - Dolores Tresemer, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Bed Quilt-Not Specified Above
2nd - Patricia Pramuk, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Wallhanging- Appliqued
1st - Rosalee Stoeffler, Lowell, IN
2nd - Nora Burian, Demotte, IN
3rd - Sandra Popyk, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Wallhanging- Patchwork/Pieced
1st - Judy Sacek, Crown Point, IN
2nd - Alice Llanos, Portage, IN
3rd - Cindy Maxey, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Wallhanging- CobinationofTechn
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Karen Zawada, Schererville, IN
3rd - Linda Henrikson, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Wallhanging- Not Specified
1st - Donna Zelesky, Lowell, IN
2nd - Adana Tawlks, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Household Item
1st - Diane Wills, Demotte, IN
2nd - Marilyn Glennon, Crown Point, IN
3rd - Leisa Schwartz, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Lap Throw
1st - Sharon Clark, Lowell, IN
2nd - Margie Gertsch, Crown Point, IN
3rd - Lora Ward, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Miniature Item
2nd - Roberta Michaels, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Tablecloth/ Runner
1st - Margie Gertsch, Crown Point, IN
2nd - Cynthia Young, Crown Point, IN
3rd - Tommie Kelley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Purse
1st - Alice Llanos, Portage, IN
2nd - Nora Burian, Demotte, IN
3rd - Clovis Perkins, East Chicago, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Legacy
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Misc.- Not Specified Above
1st - Nora Burian, Demotte, IN
2nd - Jill Ball, Crete, IL
3rd - Margie Gertsch, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Art Wall Quilt- Appliqued
1st - Eric Suszynski, Highland, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Art Wall Quilt- Landscape/Port
1st - Renee Reimer, Saint John, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Cyd Rundle, Valparaiso, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Margaret Tzitz, Griffith, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Pat Brackman, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Gloria Koscho, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Lynda Barton, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Tommie Kelley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Esther Jones, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Nora Burian, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Karen Zawada, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Nora Burian, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING I - Sweepstakes
1st - Roberta Taylor, Crete, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING I - BEST OF SHOW
1st - Karen Zawada, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm- Baby Quilt- Applique
1st - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING II - LongArm-BabyQuilt-Patch/Piec.
1st - Sue Hamnik, Crown Point, IN
2nd - Linda Husiar, Hobart, IN
3rd - Lynda Barton, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - LongArm-BabyQuilt-Embroi.-Hand
1st - Fran Zuidema, Saint John, IN
2nd - Judy Duffala, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - LongArm-BabyQuilt-Embroi.-Mach
1st - Marilyn Glennon, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - LongArm-BabyQuilt-Comb. of Tec
1st - Judith McKean, Demotte, IN
2nd - Judith Hisick, Crown Point, IN
3rd - Marilyn Glennon, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-Appliqued
1st - Kathleen Schuttz, Schererville, IN
2nd - Linda Husiar, Hobart, IN
3rd - Jean Peters, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-Patch/Piece
1st - Janet Walker, Dyer, IN
2nd - Kathryn Clark, Lowell, IN
3rd - Mary Kay Mabry, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-Embr-Hand
1st - Pat Brackman, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-Embr-Machi
1st - Donna Zelesky, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-Comb.of.Tec
1st - Rosalee Stoeffler, Lowell, IN
2nd - Donna Zelesky, Lowell, IN
3rd - Cynthia Young, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Bed Quilt-NotSpecifie
1st - Rosalee Stoeffler, Lowell, IN
2nd - Judy Sacek, Crown Point, IN
3rd - Pamela Mattox, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Wallhanging-Appliqued
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Marian Cavanaugh, Hebron, IN
3rd - Lana Wormsley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Wallhanging-Patch/Pie
1st - Lynda Barton, Lowell, IN
2nd - Kathleen Schuttz, Schererville, IN
3rd - Diane Hawkins, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Wallhanging-CombofTec
1st - Judy Sacek, Crown Point, IN
2nd - Therese Putz, Saint John, IN
3rd - Debbie Wellman, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Wallhanging-Not Speci
1st - Debbie Wellman, Crown Point, IN
2nd - Jill Ball, Crete, IL
3rd - Nancy Monix, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Misc.-Household Item
1st - Karen Scott, Crown Point, IN
2nd - Jill Ball, Crete, IL
3rd - Tina Yakimow, Lake Village, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Misc.-Lap Throw
1st - Kay Opilka, Steger, IL
2nd - Donna Zelesky, Lowell, IN
3rd - Mary Kay Mabry, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Misc.-Tablecloth/Runn
1st - Jill Ball, Crete, IL
2nd - Lynda Barton, Lowell, IN
3rd - Karen Scott, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Long Arm-Misc.Not Specified
1st - Tamara Trock, Richton Park, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Sweepstakes
1st - Sue Hamnik, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Sweepstakes
1st - Janet Walker, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Sweepstakes
1st - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING II - Sweepstakes
1st - Jill Ball, Crete, IL
Family Arts & Crafts - QUILTING II - BEST OF SHOW
1st - Janet Walker, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesTube -Angel Food White
1st - Chris Tebbens, Hebron, IN
2nd - Agnes Zellers, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesTube - Angel Food Other
1st - Agnes Zellers, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes Loaf 9"-Applesauce
1st - Linda Miller, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes Loaf 9"-Chocolate
1st - Jessica Fischer, Hobart, IN
2nd - Linda Miller, Hobart, IN
3rd - Tom Renslow, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes Loaf 9"-Gingerbread
1st - Agnes Zellers, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes Loaf 9"-Honey Loaf
1st - Kathy Faulkner, Midlothian, IL
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes,Loaf 9"-Pound Loaf
1st - Jeff Julian, Crown Point, IN
2nd - Carol Ray, LaPorte, IN
3rd - Patty Rusin, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes 9"Loaf-Not Spec
1st - Lori Sitter, Highland, IN
2nd - Lisa Aumend, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other-Devil Food
1st - Janet Walker, Dyer, IN
2nd - Gretchen Ruble, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other-Germ.Choc
1st - Cindy Whaley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other-WhiteLayer
1st - Linda Miller, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other-YellowLayer
1st - Linda Miller, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other- Bundt
1st - Susan Shriey, Saint John, IN
2nd - Kimberly Kosiara, Hobart, IN
3rd - Brittany Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other- Cupcakes 3
1st - Kathy Johnson, Valparaiso, IN
2nd - Patty Rusin, Crown Point, IN
3rd - Erica Rosandich, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - CakesLayered/Other Jelly Roll
1st - Pam Robinson, Monticello, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cakes-Layered/Other-Not Spec
1st - Janet Walker, Dyer, IN
2nd - Nadia Allen, Cedar Lake, IN
3rd - Lisa Aumend, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies - Bar
1st - April Staniewicz, Hebron, IN
2nd - Andrea Evanich, Crown Point, IN
3rd - Liz Steuer, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies - Brownie
1st - Patty Rusin, Crown Point, IN
2nd - Becky Hein, Crown Point, IN
3rd - Emily Zahora, Hobart, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies -Chocolate Chip
1st - Sr. Joanne Schutz, Merrillville, IN
2nd - Trina Breeden, Griffith, IN
3rd - Elaine Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies - Fancy Dec Rolled
1st - Andrea Monix, Crown Point, IN
2nd - Nichole Boehm, Crown Point, IN
3rd - Claire Barenie, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies -Filled
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Janet Walker, Dyer, IN
3rd - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies - Hand Molded
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Andrea Brauer, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Nut
1st - Janet Bailey, Lowell, IN
2nd - Judythe Samter, Roselawn, IN
3rd - Denise Jean, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Oatmeal
1st - Cheryl Steffens, Crown Point, IN
2nd - Judith Stoll, Cedar Lake, IN
3rd - Janet Bailey, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Peanut Butter
1st - Donna Bauman, Lowell, IN
2nd - Elaine Hein, Crown Point, IN
3rd - Becky Hein, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Pressed
1st - Connie Owens, Lowell, IN
2nd - Meg Sandrick, Dyer, IN
3rd - Claire Barenie, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Refrigerator
1st - Ann Kortenhoeven, Schererville, IN
2nd - Mason Luczak, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies- Sugar
1st - Judith Stoll, Cedar Lake, IN
2nd - Erin Fitch, Hebron, IN
3rd - Judythe Samter, Roselawn, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies -Drop
1st - Judythe Samter, Roselawn, IN
2nd - Natalie Kreiger, Valparaiso, IN
3rd - Janet Bailey, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies -Secretary Box
1st - Connie Owens, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Cookies - Not Specified
1st - Lori Sitter, Highland, IN
2nd - Marlene Riggle, Fair Oaks, IN
3rd - Stephanie Julian, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Sweepstakes Rosette
1st - Chris Tebbens, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Sweepstakes Rosette
1st - Agnes Zellers, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Sweepstakes Rosette
1st - Janet Walker, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - FOODS II - Sweepstakes Rosette
1st - Andrea Monix, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Anniversary or Bridal, Tiered
1st - Toni Opyt, Beecher, IL
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Birthday, Non Tiered
1st - Brittany Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Special Day
1st - Brittany Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Gingerbread House
1st - Judy Hickman, Hebron, IN
2nd - Joanne Hickman, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Anniversary or Bridal (3)
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
2nd - Kylie Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Baby or Bridal Shower (3)
1st - Amanda Riley, Crown Point, IN
2nd - Kylie Bagwell, Highland, IN
3rd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Birthday (3)
1st - Karen Reynolds, Crown Point, IN
2nd - Brittany Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Special Day (3)
1st - Holly Riley, Crown Point, IN
2nd - Tino Acevez, Demotte, IN
3rd - Karen Reynolds, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Lake County Fair (3)
1st - Cherry Taylor, Lake Station, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
3rd - Kylie Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Sweepstakes Rosette
1st - Holly Riley, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - Sweepstakes Rosette
1st - Toni Opyt, Beecher, IL
Family Arts & Crafts - Fancy Decorated Cakes/Cupcakes - BEST OF SHOW
1st - Janet Walker, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5- 9 - Art, 2 dimensional
1st - Andrew Petrovic, Crown Point, IN
2nd - Autumn Strode, Cedar Lake, IN
3rd - Addison Strode, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5- 9 - Art, 3 Dimensional
1st - Kaitlyn Nelson, Crown Point, IN
2nd - Tessa Walker, Dyer, IN
3rd - Jozie Richman, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Cartooning
1st - Grace McIntyre, Cedar Lake, IN
2nd - Kenzee Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 -9 - Ceramics
1st - Kenzee Stahl, Lansing, IL
2nd - Logan Sheeringa, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Creative Wr. Poem
1st - Kenzee Stahl, Lansing, IL
2nd - Alyssa Nelson, Crown Point, IN
3rd - Kaitlyn Nelson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Embroidery
1st - Kaitlyn Nelson, Crown Point, IN
2nd - Alyssa Nelson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Jewelry
1st - Kenzee Stahl, Lansing, IL
2nd - Liana Johnson, Crown Point, IN
3rd - Madison Krieter, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Knitting
1st - Hallie Sitter, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5 - 9 - Legos
1st - Felicity Martin, Crown Point, IN
2nd - Delaney Garcia, Crown Point, IN
3rd - Kacie Bagwell, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5-9 - Photography-Color
1st - Felicity Martin, Crown Point, IN
2nd - Delaney Garcia, Crown Point, IN
3rd - Sophie Quiroga, Dyer, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5-9 - Scrapbook- 1 pg
1st - Felicity Martin, Crown Point, IN
2nd - Sophie Quiroga, Dyer, IN
3rd - Kenzee Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5-9 - Sewing
1st - Elaina Sitter, Highland, IN
2nd - Kaitlyn Nelson, Crown Point, IN
3rd - Alyssa Nelson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5-9 - Plastercraft
1st - Kenzee Stahl, Lansing, IL
2nd - Shawn Roorda, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 5-9 - Not Specified Above
1st - Chloe Richman, Hammond, IN
2nd - Jozie Richman, Hammond, IN
3rd - Sophia Handel, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Art,2 dimensional
1st - Craig Rusin, Crown Point, IN
2nd - Madison Riffle, Schererville, IN
3rd - Avalyn Humbert, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Art,3 dimensional
1st - Madysan Luczak, Crown Point, IN
2nd - Della Wisinski, Griffith, IN
3rd - Serena Johnson, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Cartooning
1st - Kaylee Stahl, Lansing, IL
2nd - Wade Smith, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Ceramics
1st - Amber Jacobs, Cedar Falls, IA
2nd - Abigail Sheeringa, Highland, IN
3rd - Kaylee Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Creative Wr. Poem
1st - Kaylee Stahl, Lansing, IL
2nd - Lauren Reese, Lake Village, IN
3rd - Abigail Sheeringa, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Jewelry
1st - Serena Johnson, Crown Point, IN
2nd - Abigail Sheeringa, Highland, IN
3rd - Amber Jacobs, Cedar Falls, IA
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Legos
1st - Landon LaReau, Crown Point, IN
2nd - Landen Wellman, Crown Point, IN
3rd - Cooper Carey, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - PhotographyColor
1st - Daelyn Garcia, Crown Point, IN
2nd - Wade Smith, Schererville, IN
3rd - Josie Nelson, Hebron, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Scrapbook 1pg
1st - Abigail Sheeringa, Highland, IN
2nd - Amber Jacobs, Cedar Falls, IA
3rd - Kaylee Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12 - Sewing
1st - John Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Della Wisinski, Griffith, IN
3rd - Amber Jacobs, Cedar Falls, IA
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12- Plastercraft
1st - Kaylee Stahl, Lansing, IL
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 10-12- Not Spec. Above
1st - Madison Riffle, Schererville, IN
2nd - John Heiligstedt, Crown Point, IN
3rd - Savannah Leininger, Demotte, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Art,2 dimensional
1st - Ava Petrovic, Crown Point, IN
2nd - Maya Strong, Hammond, IN
3rd - Joshua Hedges, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Art,3 dimensional
1st - Skyler Carey, Lowell, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Cartooning
1st - Jacob Hornak, Hammond, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Computer Art
1st - Violet Smith, Hobart, IN
2nd - Audrey Macek, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Embroidery
1st - Madeline Jania, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Jewelry
1st - Madeline Jania, Highland, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Legos
1st - Ethan St. Meyers, Demotte, IN
2nd - Matthew Buford, Crown Point, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 -Photography Color
1st - Elise Smith, Schererville, IN
2nd - Violet Smith, Hobart, IN
3rd - Riley Johnson, Cedar Lake, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Scrapbook 1pg
1st - Elise Smith, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15 - Sewing
1st - Elise Smith, Schererville, IN
Family Arts & Crafts - CREATIVE KIDS - Ages 13-15-Not Specified Above
1st - Maya Strong, Hammond, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Sunny Days"
1st - Connie Schrombeck, Lowell, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
4th - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Green With Envy"
1st - Virginia Mader, Lowell, IN
2nd - Joy Kolar, Crown Point, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Linda Cook, Griffith, IN
5th - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Tropical Design"
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Bruce Lilly, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "What's the Buzz" BEE THEME
1st - Kelly Crownover, Hobart, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Pam Vrablic, Crown Point, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Lake County Fair"
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Tis the Season"
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Mary Lucente, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Citrus Surprise"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Annabelle Lilly, Hobart, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Dawn Kush, Saint John, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "America the Beautiful"
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Simply Elegant"
1st - Mary Lucente, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
4th - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
5th - Virginia Mader, Lowell, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Spooky Days"
1st - Annabelle Lilly, Hobart, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Happy Trails"
1st - Annabelle Lilly, Hobart, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "For the Birds"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Walk in the Woods"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Mary Lucente, Crown Point, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Fireworks Display"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Dawn Kush, Saint John, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Chef's Kitchen Arrangement"
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
4th - Linda Cook, Griffith, IN
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Simplicity"
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Joy Kolar, Crown Point, IN
3rd - Virginia Mader, Lowell, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - "Candy Land"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - Not Specified Above
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
3rd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - FreshFlower-AwardofDistinction
1st - Connie Schrombeck, Lowell, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - KIDS 5-9 "Fresh Garden"
1st - Garrett Neal, Hebron, IN
2nd - Ellie Lilly, Hobart, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - KIDS5-9 "Fun at the Beach"
1st - Kenzee Stahl, Lansing, IL
2nd - Ellie Lilly, Hobart, IN
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - KIDS 5-9 "Characters"
1st - Ellie Lilly, Hobart, IN
2nd - Annalise Neal, Hebron, IN
3rd - Kenzee Stahl, Lansing, IL
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - KIDS10-13-"Fun at the Beach"
1st - Kaylee Stahl, Lansing, IL
Flower Show - Fresh Flower Arrangements - KIDS 10-13 "Characters"
1st - Kaylee Stahl, Lansing, IL
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Southern Splendor"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Simplicity"
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
5th - Mary Lucente, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Tea Time"
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Annie Steuer, Hawthorn Woods, IL
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
5th - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Picnic"
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Purple Passion"
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Green With Envy"
1st - Virginia Mader, Lowell, IN
2nd - Roselyn Day, Lowell, IN
3rd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
4th - Joanna Tassin, Park Forest, IL
5th - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Monochromatic"
1st - Loretta Steuer, Crown Point, IN
2nd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Small Arrangement"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
5th - Mary Lucente, Crown Point, IN
Flower Show - Fresh Flowers-Specialty Class - "Miniature Arrangement"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Lake County Fair"
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
4th - Rachel Broertjes, Demotte, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Wedding Design"
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Spring has Sprung"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Rachel Broertjes, Demotte, IN
3rd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
4th - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Buzzing Around" BEE THEME
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Pumpkin Spice"
1st - Louise Wickert, Park Forest, IL
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "The Wild West"
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Kaleidoscope of Color"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Sunny Side"
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Christmas Design"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Roselyn Day, Lowell, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Fruit of the Vine"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "High Stepping"
1st - Louise Wickert, Park Forest, IL
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Suzann Kregel, Dyer, IN
4th - Kelly Crownover, Hobart, IN
5th - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Grandmas Bouquet"
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Clennetta Wirtz, Crown Point, IN
4th - Linda Cook, Griffith, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Team Pride"
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Coffee Time"
1st - KeriAnne Valuckis, Hobart, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
5th - Rachel Broertjes, Demotte, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Autumn"
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Asian Theme"
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "St. Patrick's Day"
1st - Dawn Kush, Saint John, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - "Miniature Design"
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Dawn Kush, Saint John, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
5th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Permanent Arrangements - Best of Show
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Breath of Spring"
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Sandy Beenes, Lowell, IN
3rd - Ann Kortenhoeven, Schererville, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Ghosts and Goblins"
1st - Louise Wickert, Park Forest, IL
2nd - Linda Cook, Griffith, IN
3rd - Rachel Broertjes, Demotte, IN
4th - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Autumn Splendor"
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Louise Wickert, Park Forest, IL
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Christmas Joy"
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Roselyn Day, Lowell, IN
4th - Rachel Broertjes, Demotte, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Sunny Days"
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - "Stars & Stripes"
1st - Sandy Beenes, Lowell, IN
2nd - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - Not Specified Above
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
2nd - Patricia Guritz, Crown Point, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Wall/Door Permanent Arrangemen - Wall/Door- Sweepstakes
1st - Michele Heiligstedt, Crown Point, IN
Flower Show - Fairy Gardens - Fairy Garden- Unique Container
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
4th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
5th - Elise Smith, Schererville, IN
Flower Show - Fairy Gardens - "Woodland Cottage"
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Fairy Gardens - "Whimsical Garden"
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Fairy Gardens - "Fairy Tea Party"
1st - Lisa Rothrock, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Fairy Gardens - "Castles and Dragons"
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Fairy Gardens - "Holiday Party"
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Abigail Goldthorpe, Crown Point, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Fairy Gardens - "Carnival or Fair"
1st - Annabelle Lilly, Hobart, IN
Flower Show - Fairy Gardens - "Cactus/Succulent Garden"
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Fairy Gardens - "A Day at the Zoo"
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Fairy Gardens - Best Of Show
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Buddleia
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Clethra
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Macrophylla- Hydrangea
1st - Bruce Lilly, Crown Point, IN
2nd - Chris Hylek, Lowell, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Marsha Essary, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Paniculata- Hydrangea
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
4th - Joy Kolar, Crown Point, IN
5th - Marsha Essary, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Hibiscus Syriacus-Single
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Amy Ronat, Crown Point, IN
4th - Virginia Mader, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Hibiscus Syriacus- Double
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
4th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
5th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Hibiscus Militaris-Rose Mallow
1st - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
2nd - Virginia Mader, Lowell, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
4th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Trumpet Vine
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Clematis
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Mark Russell, Crown Point, IN
5th - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Viburnum
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Sweet Pea
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Vine of Grapes
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Jerry&Amanda Heward, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Hyacinth
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Single Stem w/one Flower-Other
1st - Julie Zahora, Hobart, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Spray of Roses - Other Color
1st - Julie Zahora, Hobart, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Mini Single Rose - Other Color
1st - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Mini Spray of Roses - Other Co
1st - Roselyn Day, Lowell, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Most Fragrant Rose-SingleFlowe
1st - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Any Other Bloom, 1 Spray
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Any Other Vine in Bloom-1spray
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - Any Other Vine w/ fruit/berry
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Shrubs, Vines, & Roses - AwardofDistinction-BestHorticu
1st - Bruce Lilly, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Achillea (Yarrow)
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
4th - Joanna Tassin, Park Forest, IL
5th - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Althaea (Hollyhock)
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Asclepias (Butterfly Weed)
1st - Carrie Smith, Lowell, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
4th - Suzann Kregel, Dyer, IN
5th - Lyle Patchett, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Aquilegia (Columbine)
1st - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Bee Balm (Monarda)
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Chris Hylek, Lowell, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Coreopsis
1st - Barbara Popiela, Saint John, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
4th - Barbara Bragg, Schererville, IN
5th - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Delphinium
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Barbara Popiela, Saint John, IN
3rd - Lyle Patchett, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Dianthus
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Terry Wharff, Crown Point, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Echinacea Alba-WhiteConeflower
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Joy Kolar, Crown Point, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
4th - Linda Cook, Griffith, IN
5th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Echinacea Purpurea-PurConeflow
1st - Suzann Kregel, Dyer, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Carrie Smith, Lowell, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Kelly Crownover, Hobart, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Echinacea, Any color
1st - Kelly Crownover, Hobart, IN
2nd - Barbara Kretz, Crown Point, IN
3rd - Suzann Kregel, Dyer, IN
4th - Judy Davis, Crown Point, IN
5th - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Eyngium (Sea Holly)
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Echinops (Globe Thistle)
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Feverfew
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kirby, Saint John, IN
3rd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Gaillardia (Blanket Flower)
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hemerocallis Daylily-yellow
1st - Stephanie Neal, Hebron, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Marsha Essary, Crown Point, IN
4th - Mark Russell, Crown Point, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hemerocallis Daylily-orange
1st - Stephanie Neal, Hebron, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Robert Strimbu, Crown Point, IN
5th - Judy Davis, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hemerocallis Daylily-var. col
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Stephanie Neal, Hebron, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
4th - Virginia Mader, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - HemerocallisDaylily-ruff. var
1st - Mary Rudzinski, Schneider, IN
2nd - Stephanie Neal, Hebron, IN
3rd - Marsha Essary, Crown Point, IN
4th - Lyle Patchett, Lowell, IN
5th - Virginia Mader, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - HemerocallisDaylily-purple
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Stephanie Neal, Hebron, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hemerocallis Daylily- red
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Barb Russell, Crown Point, IN
5th - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Stella D'Oro Daylily
1st - Suzann Kregel, Dyer, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
3rd - Chris Hylek, Lowell, IN
4th - Kelly Crownover, Hobart, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Liatris (Gayfeather)
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Phlox
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Amy Ronat, Crown Point, IN
4th - Pam Manwaring, Crown Point, IN
5th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Platycodon (Balloon Flower)
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Lyle Patchett, Lowell, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Rudbeckia (Black-eyed Susan)
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Joy Kolar, Crown Point, IN
3rd - Suzann Kregel, Dyer, IN
4th - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Scabiosa (Pincushion Flower)
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Barbara Popiela, Saint John, IN
4th - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Shasta Daisy Maximum
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Kelly Crownover, Hobart, IN
3rd - Barbara Popiela, Saint John, IN
4th - Chris Hylek, Lowell, IN
5th - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Veronica (Speedwell)
1st - Barbara Popiela, Saint John, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
3rd - Kelly Crownover, Hobart, IN
4th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
5th - Chris Hylek, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Perovshia (Russian Sage)
1st - Amy Ronat, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Eupatorium (Joe Pye Weed)
1st - Virginia Mader, Lowell, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
3rd - Linda Cook, Griffith, IN
4th - Barbara Kirby, Saint John, IN
5th - Sara Daily, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Heliopsis (Helianthoides)
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Ligularia
1st - Barbara Kirby, Saint John, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Obedient Plant (Physistegia)
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta-Miniature to small
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Steven Turner, Park Forest, IL
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Mark Tassin, Park Forest, IL
5th - Lyle Patchett, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- Narrow,Lance-shapedLeaf
1st - Linda Cook, Griffith, IN
2nd - Mark Tassin, Park Forest, IL
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
5th - Steven Turner, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- Variegated
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Lyle Patchett, Lowell, IN
3rd - Steven Turner, Park Forest, IL
4th - Mark Tassin, Park Forest, IL
5th - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- LgHeart/Egg-shapedLeaf
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - Steven Turner, Park Forest, IL
4th - Lyle Patchett, Lowell, IN
5th - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- Vibrant Scarlet Stems
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Lyle Patchett, Lowell, IN
3rd - Steven Turner, Park Forest, IL
4th - Robert Strimbu, Crown Point, IN
5th - Mark Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- Rich Colored Blue Tones
1st - Lyle Patchett, Lowell, IN
2nd - Robert Strimbu, Crown Point, IN
3rd - Mark Tassin, Park Forest, IL
4th - Joy Kolar, Crown Point, IN
5th - Steven Turner, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Hosta- Dark Green w/ white cen
1st - Steven Turner, Park Forest, IL
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Lyle Patchett, Lowell, IN
5th - Robert Strimbu, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Any Other Perennial, 1 STEM
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Any othe Perennial, 1 BLOOM
1st - Barbara Kretz, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Lyle Patchett, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Bouquet of Perennials
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
3rd - Carrie Smith, Lowell, IN
4th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
5th - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Perennials & Biennials - Bouquet of Shasta Daisies
1st - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Bouquet of 3 Diff Species-Rudb
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Carrie Smith, Lowell, IN
3rd - Linda Cook, Griffith, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Award of Distinction- Best Per
1st - Kelly Crownover, Hobart, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - Sweepstakes- Best Bouquet
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - BEST OF SHOW
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - 5-9Day Lily,any color,1 bloom
1st - Annalise Neal, Hebron, IN
2nd - Garrett Neal, Hebron, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - 5-9 Cone Flower (Echinacea)
1st - Annalise Neal, Hebron, IN
2nd - Garrett Neal, Hebron, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - 10-13Day Lily,any color,1 bl
1st - Summer Crownover, Hobart, IN
Flower Show - Perennials & Biennials - 10-13 Cone Flower (Echinacea)
1st - Summer Crownover, Hobart, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Amaranthus- Love Lies Bleeding
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Amaranthus- Summer Poinsettia
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bachelor Button
1st - Connie Schrombeck, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bells of Ireland
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Calendula
1st - Joanna Tassin, Park Forest, IL
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Celosia- (Cockscomb)
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Terry Wharff, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Celosia (Plumed)
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Linda Ebert, Wheatfield, IN
5th - Connie Schrombeck, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Celosia (Wheat)
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Cleome (Spider Flower)
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Connie Schrombeck, Lowell, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
4th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
5th - Joanna Tassin, Park Forest, IL
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Cosmos
1st - Sandy Shreve, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Connie Schrombeck, Lowell, IN
4th - Carrie Smith, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Coleus
1st - Erin Smutniak, Crown Point, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Koren Garcia, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gomphrena (Globe Amaranth)
1st - Sandy Shreve, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
4th - Terry Wharff, Crown Point, IN
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Heliotrope
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Nasturtium
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Terry Smutniak, Lowell, IN
4th - Mark Russell, Crown Point, IN
5th - Connie Schrombeck, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lisianthus
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Marigold, Small, Solid Color
1st - Marsha Essary, Crown Point, IN
2nd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Chris Hylek, Lowell, IN
5th - Michael Wolfer, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Marigold, Large, Solid Color
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Marigold, Bi-Color
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
3rd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
4th - Ann Kortenhoeven, Schererville, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Marigold, White
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Nicotiana (Tobacco Plant)
1st - Sandy Shreve, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
4th - Pam Manwaring, Crown Point, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Nigella (Love in a Mist)
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Petunia- Veined
1st - John Garcia, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Judy Davis, Crown Point, IN
4th - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Petunia, Single
1st - Chris Hylek, Lowell, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Judy Davis, Crown Point, IN
5th - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Petunia, Double
1st - Chris Hylek, Lowell, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
4th - Pam Manwaring, Crown Point, IN
5th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Petunia, Bi-Color
1st - Judy Davis, Crown Point, IN
2nd - Chris Hylek, Lowell, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
4th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Salvia- Blue, Farinacea
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Chris Hylek, Lowell, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
4th - Barb Russell, Crown Point, IN
5th - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Salvia- Coccinea
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kirby, Saint John, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Salvia, Splendens, Red
1st - Barbara Kirby, Saint John, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Salvia, Splendens, Bi-Color
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Salvia, Splendens,anyothercolo
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
4th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Snap Dragon, Red
1st - Barbara Bragg, Schererville, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
3rd - Meagan Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Snap Dragon, White
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
4th - Meagan Petho, Crown Point, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Snap Dragon, Yellow
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Meagan Petho, Crown Point, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
4th - Linda Cook, Griffith, IN
5th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Snap Dragon, Any other color
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
4th - Meagan Petho, Crown Point, IN
5th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Sunflower, yellow Maxsize 12"
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
3rd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
4th - Pam Vrablic, Crown Point, IN
5th - Connie Schrombeck, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Sunflower-Any other color
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Marsha Essary, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Tithonia, Mexican Sunflower
1st - Sandy Shreve, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Verbena
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia- SM, under 2"
1st - Sandy Shreve, Crown Point, IN
2nd - Carrie Smith, Lowell, IN
3rd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
4th - Barbara Bragg, Schererville, IN
5th - Judy Davis, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia- Med, 2"-4"
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Terry Smutniak, Lowell, IN
3rd - Carrie Smith, Lowell, IN
4th - Barbara Bragg, Schererville, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia- LG, over 4"
1st - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
2nd - Sandy Shreve, Crown Point, IN
3rd - Judy Davis, Crown Point, IN
4th - Chris Hylek, Lowell, IN
5th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia- Pom Pom
1st - Terry Wharff, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
4th - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia- Cactus
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Terry Wharff, Crown Point, IN
3rd - Michael Croson, Hammond, IN
4th - Carrie Smith, Lowell, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia, Solid Color Bloom
1st - Terry Smutniak, Lowell, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
3rd - Joanna Tassin, Park Forest, IL
4th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
5th - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Zinnia, 2 Toned/Multi colored
1st - Michael Croson, Hammond, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Chris Hylek, Lowell, IN
4th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
5th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Statice
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lantana
1st - Mark Russell, Crown Point, IN
2nd - Barbara Kirby, Saint John, IN
3rd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
4th - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Any Other Annual-NotSpecAbove
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
4th - Barb Russell, Crown Point, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Any Other Annual-NotSpecAbove
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Barbara Bragg, Schererville, IN
3rd - Koren Garcia, Crown Point, IN
4th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
5th - Linda Ebert, Wheatfield, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bouquet of Annual Flowers
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
2nd - Linda Ebert, Wheatfield, IN
3rd - Barbara Bragg, Schererville, IN
4th - Sandy Shreve, Crown Point, IN
5th - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bouquet of 5-7 Snap Dragons
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
3rd - Meagan Petho, Crown Point, IN
4th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
5th - Barbara Kretz, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bouquet of 5-7 Zinnias
1st - Barbara Bragg, Schererville, IN
2nd - Michael Croson, Hammond, IN
3rd - Chris Hylek, Lowell, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Bouquet of 7-9 Cosmos
1st - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
2nd - Carrie Smith, Lowell, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Dahlias - 3-6" Diameter
1st - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Terry Wharff, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Dahlias- Less 3" Diameter
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
2nd - Barb Russell, Crown Point, IN
3rd - Mark Russell, Crown Point, IN
4th - Susan Kozlowski, Crown Point, IN
5th - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily- Calla
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
2nd - Sandy Kortenhoeven, Schererville, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily- Stargazer
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily- Water
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily- Magic
1st - Barb Russell, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
3rd - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
4th - Alberta Nettles, Crown Point, IN
5th - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily-Canna
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Lily- Any Type Not Listed Abov
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Mark Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Allium
1st - Barbara Kirby, Saint John, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Begonia - Tuberous
1st - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
2nd - Barbara Kirby, Saint John, IN
3rd - Barb Russell, Crown Point, IN
4th - Terry Smutniak, Lowell, IN
5th - Marie Novotny, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Caladium
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Karen Davis-Hylek, Lowell, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
4th - Chris Hylek, Lowell, IN
5th - Barb Russell, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Elephant's Ear- Large, Green
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
2nd - Ann Kortenhoeven, Schererville, IN
3rd - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Elephant's Ear-Large, AnyColor
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Elephant's Ear-M/L, Green
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
2nd - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Elephant's Ear-M/L, Any color
1st - Pam Manwaring, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolous- White
1st - Cheryl Petho, Crown Point, IN
2nd - Linda Cook, Griffith, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolus- Pink
1st - Meagan Petho, Crown Point, IN
2nd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
3rd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolus- Yellow
1st - Meagan Petho, Crown Point, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
3rd - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolus- Any Other Color
1st - Sue Pecenka, Cedar Lake, IN
2nd - Pam Vrablic, Crown Point, IN
3rd - Linda Cook, Griffith, IN
4th - Meagan Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolus- Miniature Variety
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Gladiolus- Bouquet
1st - Meagan Petho, Crown Point, IN
2nd - Cheryl Petho, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Any Other Bulb,Tuber,Corm 1Spi
1st - Kathryn Hedges, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Sweepstakes- Best Bouquet
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
1st - Pam Vrablic, Crown Point, IN
Flower Show - Bulbs,Tubers,Corms & Annuals - Best of Show- Best Hort Specim
1st - Linda Ebert, Wheatfield, IN
1st - Joy Kolar, Crown Point, IN
Flower Show - Roses - Most Fragrant Rose
1st - Sharon Vacracos, Crown Point, IN
Flower Show - Bloomin' Kids Contest - Flower Arrangements Ages 5-6
1st - Morgan Papiez, Crown Point, IN
2nd - Noelle Niksch, Merrillville, IN
3rd - Emily Vickery, Gary, IN
Flower Show - Bloomin' Kids Contest - Flower Arrangements Ages 7-8
1st - Laura Vickery, Gary, IN
2nd - Autumn Dieck, Crown Point, IN
3rd - Jillian Sanders, Monee, IL
Flower Show - Bloomin' Kids Contest - Flower Arrangements Ages 9-10
1st - Brooke Sharp, Demotte, IN
2nd - Delaney Garcia, Crown Point, IN
3rd - Gabbi Curless, Demotte, IN
Flower Show - Bloomin' Kids Contest - Flower Arrangements Ages 11-13
1st - Brook Sanders, Monee, IL
2nd - Maggie Hart, Crown Point, IN
3rd - Torie Surprise, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Ram Lamb- Under 1
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - John Reed, Crown Point, IN
3rd - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Pair of Ram lambs
1st - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Champion Ram
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Olivia Jones, Rochester, IN
3rd - John Reed, Crown Point, IN
4th - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Pair yearling ewes
1st - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Zane Hensler, Remington, IN
2nd - Morgan Hardebeck, Morocco, IN
3rd - Isaiah Wamsley, Winamac, IN
4th - Olivia Jones, Rochester, IN
5th - Stephanie Neal, Hebron, IN
6th - John Reed, Crown Point, IN
7th - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Pair of Ewe lambs
1st - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Southdown - Champion Ewe
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Olivia Jones, Rochester, IN
Sheep - Southdown - Flocks
1st - John Reed, Crown Point, IN
Sheep - Dorset - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Alex Toth, North Liberty, IN
Sheep - Dorset - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Morgan Hardebeck, Morocco, IN
Sheep - Dorset - Champion Ewe
1st - Morgan Hardebeck, Morocco, IN
2nd - Alex Toth, North Liberty, IN
Sheep - Hampshire - Ram lamb under 1 yr
1st - Olivia Jones, Rochester, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Sheep - Hampshire - Champion Ram
1st - Olivia Jones, Rochester, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Sheep - Hampshire - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - RayLynn Miller, Lowell, IN
Sheep - Hampshire - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Olivia Jones, Rochester, IN
2nd - Zane Hensler, Remington, IN
3rd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
4th - Wayne Belden, Rensselaer, IN
5th - Wayne Belden, Rensselaer, IN
Sheep - Hampshire - Pair of Ewe lambs
1st - Wayne Belden, Rensselaer, IN
Sheep - Hampshire - Champion Ewe
1st - Olivia Jones, Rochester, IN
2nd - Zane Hensler, Remington, IN
Sheep - Shropshire - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
Sheep - Shropshire - Champion Ewe
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
Sheep - Tunis - Ram lamb under 1 yr
1st - William Reed, Hebron, IN
Sheep - Tunis - Champion Ram
1st - William Reed, Hebron, IN
Sheep - Natural Color - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Morgan Hardebeck, Morocco, IN
Sheep - Natural Color - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Isaiah Wamsley, Winamac, IN
2nd - Kagnie Hoffman, Culver, IN
3rd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
Sheep - Natural Color - Champion Ewe
1st - Isaiah Wamsley, Winamac, IN
2nd - Morgan Hardebeck, Morocco, IN
Sheep - Other Pure Breds/Meat - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Sheep - Other Pure Breds/Meat - Champion Ewe
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Sheep - Commercial - Ram lamb under 1 yr
1st - Scott Michel, Plymouth, IN
Sheep - Commercial - Champion Ram
1st - Scott Michel, Plymouth, IN
Sheep - Commercial - Ewe- 1 yr & under 2 yrs
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
3rd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
Sheep - Commercial - Ewe lamb - under 1 yr.
1st - Zane Hensler, Remington, IN
1st - Alex Toth, North Liberty, IN
2nd - Scott Michel, Plymouth, IN
2nd - Scott Michel, Plymouth, IN
3rd - Kagnie Hoffman, Culver, IN
3rd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
4th - Mercedes Kain, Logansport, IN
4th - Stephanie Neal, Hebron, IN
5th - Clinton Family, Lake Village, IN
5th - Zane Hensler, Remington, IN
6th - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
7th - Clinton Family, Lake Village, IN
Sheep - Commercial - Pair of Ewe lambs
1st - Scott Michel, Plymouth, IN
2nd - Clinton Family, Lake Village, IN
Sheep - Commercial - Champion Ewe
1st - Zane Hensler, Remington, IN
2nd - Alex Toth, North Liberty, IN
Sheep - Commercial - Overall Commercial Ewe
1st - Zane Hensler, Remington, IN
2nd - Alex Toth, North Liberty, IN
Sheep - Grand Champion Ram - Grand Champion Ram
1st - Scott Michel, Plymouth, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Sheep - Grand Champion Ewe - Grand Champion Ewe
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Isaiah Wamsley, Winamac, IN
Sheep - Market Lambs - Market Lambs
1st - Joslin Kain, Logansport, IN
1st - Scott Michel, Plymouth, IN
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
1st - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
2nd - Kagnie Hoffman, Culver, IN
2nd - Brycen Neises, Crown Point, IN
2nd - Tenley Neises, Crown Point, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
3rd - Stephanie Neal, Hebron, IN
3rd - Alex Toth, North Liberty, IN
3rd - Alex Toth, North Liberty, IN
3rd - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
4th - Leora Miller, Lowell, IN
4th - Paycen Miller, Lowell, IN
4th - Stephanie Neal, Hebron, IN
4th - Cassidy Vanwienen, Rensselaer, IN
5th - Clinton Family, Lake Village, IN
5th - Leora Miller, Lowell, IN
Sheep - Market Lambs - Grand/Res.Gr Champ Market Lamb
1st - Joslin Kain, Logansport, IN
2nd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
Swine - Chester White - Purebred Gilt (all ages)
1st - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
2nd - Daniel Mark, LaPorte, IN
3rd - Lakin Family, Rensselaer, IN
4th - Cora Russell, Carthage, IN
5th - MorganTaylor VanMeter, Remington, IN
6th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Swine - Chester White - Champion Female
1st - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
2nd - Daniel Mark, LaPorte, IN
Swine - Hampshire - Purebred Gilt (all ages)
1st - DathanHilary Banks, Wanatah, IN
2nd - Izzy Spence, Walkerton, IN
3rd - Zach French, Walkerton, IN
4th - Mason Neulieb, LaPorte, IN
Swine - Hampshire - Champion Female
1st - DathanHilary Banks, Wanatah, IN
2nd - Izzy Spence, Walkerton, IN
Swine - Spotted - Purebred Gilt (all ages)
1st - Abygail Kalinke, Kouts, IN
2nd - Izzy Spence, Walkerton, IN
3rd - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
4th - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
5th - ATM Genetics, Kouts, IN
6th - Christian Overmyer, Rochester, IN
7th - Christian Overmyer, Rochester, IN
8th - Kirby Watts, Bremen, IN
9th - Temme Family, Leiters Ford, IN
10th - Josh Bilgri, Lowell, IN
Swine - Spotted - Champion Female
1st - Abygail Kalinke, Kouts, IN
2nd - Izzy Spence, Walkerton, IN
Swine - Yorkshire - Purebred gilt (all ages)
1st - Bryce Birky, Valparaiso, IN
1st - Kirby Watts, Bremen, IN
2nd - 4 Real Genetics, Fowler, IN
2nd - SydneyChase VanMeter, Remington, IN
3rd - Addison Metzger, Valparaiso, IN
3rd - Luke Standish, Rensselaer, IN
4th - Hayden Chickadaunce, Valparaiso, IN
4th - Dillan Simmons, Rensselaer, IN
5th - Carson Roeske, Hebron, IN
5th - Nathan Schleman, Fair Oaks, IN
6th - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
6th - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
7th - ATM Genetics, Kouts, IN
7th - Sellers Show Pigs, Culver, IN
8th - Scott Johnson, Rochester, IN
8th - The Gianni Family, Crown Point, IN
9th - Josh Bilgri, Lowell, IN
9th - Raegan Stinnett, North Judson, IN
10th - Morgan Hein, Hebron, IN
Swine - Yorkshire - Champion Female
1st - Kirby Watts, Bremen, IN
2nd - Bryce Birky, Valparaiso, IN
Swine - Duroc - Purebred Gilt (any age)
1st - Blake Owens, Kouts, IN
1st - Colton Rosenbaum, Wanatah, IN
1st - Luke Standish, Rensselaer, IN
2nd - DathanHilary Banks, Wanatah, IN
2nd - Morgan Hein, Hebron, IN
2nd - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
3rd - Scott Howard Family, Culver, IN
3rd - Blake Owens, Kouts, IN
3rd - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
4th - Haley Berger, Bremen, IN
4th - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
4th - Mason Neulieb, LaPorte, IN
5th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
5th - Abygail Kalinke, Kouts, IN
5th - Chase Stearns, Wolcott, IN
6th - 4 Real Genetics, Fowler, IN
6th - Savannah Orsund, North Liberty, IN
6th - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
7th - Derek Orsund, North Liberty, IN
7th - Nathan Schleman, Fair Oaks, IN
7th - Deegan Sheldon, Morocco, IN
8th - Josh Bilgri, Lowell, IN
8th - Adisynn Kalinke, Kouts, IN
9th - Kyle Clark, Remington, IN
Swine - Duroc - Champion Female
1st - Colton Rosenbaum, Wanatah, IN
2nd - Blake Owens, Kouts, IN
Swine - Berkshire - Purebred Gilt (all ages)
1st - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
1st - Luke Standish, Rensselaer, IN
2nd - Livia Kollman, Earl Park, IN
2nd - Luke Standish, Rensselaer, IN
3rd - Morgan Hein, Hebron, IN
3rd - CrystalChadD Sellers, Bourbon, IN
4th - 4 Real Genetics, Fowler, IN
4th - Sellers Show Pigs, Culver, IN
5th - Addison Metzger, Valparaiso, IN
5th - Christian Overmyer, Rochester, IN
6th - Addison Metzger, Valparaiso, IN
6th - Christian Overmyer, Rochester, IN
Swine - Berkshire - Champion Female
1st - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
2nd - Livia Kollman, Earl Park, IN
Swine - Poland China - Purebred Gilt (all ages)
1st - Mallory Cross, New Castle, IN
2nd - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Swine - Poland China - Champion Female
1st - Mallory Cross, New Castle, IN
2nd - Mackenzie Bult, Hebron, IN
Swine - Landrace - Purebred Gilt (all ages)
1st - Kyle Clark, Remington, IN
2nd - Nathan Schleman, Fair Oaks, IN
Swine - Landrace - Champion Female
1st - Kyle Clark, Remington, IN
2nd - Nathan Schleman, Fair Oaks, IN
Swine - Other Breeds - Purebred Gilt (all ages)
1st - Hurford Kids, Argos, IN
2nd - Kaleb Sample, Union Mills, IN
3rd - Christian Overmyer, Rochester, IN
4th - Christian Overmyer, Rochester, IN
5th - Caydenn Loetz, Rolling Prairie, IN
Swine - Other Breeds - Champion Female
1st - Hurford Kids, Argos, IN
2nd - Kaleb Sample, Union Mills, IN
Swine - Crossbred - Crossbred gilt (any age)
1st - 4 Real Genetics, Fowler, IN
1st - DathanHilary Banks, Wanatah, IN
1st - Lexiann Little, Michigan City, IN
1st - Matt O'Connor, Wanatah, IN
1st - Carson Roeske, Hebron, IN
1st - Zach Schuck, Valparaiso, IN
1st - Deegan Sheldon, Morocco, IN
2nd - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
2nd - Mason Neulieb, LaPorte, IN
2nd - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
2nd - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
2nd - Jessup Russell, Carthage, IN
2nd - WTF Showpigs, North Liberty, IN
2nd - Young Family, Rochester, IN
3rd - DathanHilary Banks, Wanatah, IN
3rd - Belle Bennett, Knox, IN
3rd - Brandon Goetz, Knox, IN
3rd - Mason Neulieb, LaPorte, IN
3rd - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
3rd - Blake Rosenkranz, La Crosse, IN
3rd - Nathan Schleman, Fair Oaks, IN
4th - Adisynn Kalinke, Kouts, IN
4th - Lakin Family, Rensselaer, IN
4th - Tim Misch, Rensselaer, IN
4th - Kevin Pass & Family, Morocco, IN
4th - Cora Russell, Carthage, IN
4th - Deegan Sheldon, Morocco, IN
4th - Dillan Simmons, Rensselaer, IN
5th - ATM Genetics, Kouts, IN
5th - Brandon Goetz, Knox, IN
5th - Scott Howard Family, Culver, IN
5th - Daniel Mark, LaPorte, IN
5th - Tim Misch, Rensselaer, IN
5th - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
5th - SydneyChase VanMeter, Remington, IN
6th - ATM Genetics, Kouts, IN
6th - ATM Genetics, Kouts, IN
6th - Clarissa Blackburn, Francesville, IN
6th - AJ Essary, LaPorte, IN
6th - Morgan Hein, Hebron, IN
6th - Savannah Orsund, North Liberty, IN
6th - Blake Rosenkranz, La Crosse, IN
7th - 4 Real Genetics, Fowler, IN
7th - Belle Bennett, Knox, IN
7th - Josh Bilgri, Lowell, IN
7th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
7th - Chase Essary, LaPorte, IN
7th - Daniel Mark, LaPorte, IN
7th - Tyler Moore, Carthage, IN
8th - HB Showstock, Wanatah, IN
8th - Scott Johnson, Rochester, IN
8th - The Gianni Family, Crown Point, IN
8th - The Gianni Family, Crown Point, IN
Swine - Crossbred - Champion Female
1st - Zach Schuck, Valparaiso, IN
2nd - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
Swine - Ovr-All-Breeds Grnd.Chp Female - Grand/Res Champ Female TrophyDonatedbyDeepRiverFarms, Hobart,IN
1st - Colton Rosenbaum, Wanatah, IN
2nd - Zach Schuck, Valparaiso, IN
3rd - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
4th - Blake Owens, Kouts, IN
5th - Kirby Watts, Bremen, IN
Swine - Piglet Nursery Exhibit - Piglet Nursery Exhibit
1st - ATM Genetics, Kouts, IN
Swine - Piglet Nursery Exhibit - Number of Piglets
1st - ATM Genetics, Kouts, IN
Swine - Market Barrows - Market Barrows
1st - Belle Bennett, Knox, IN
1st - Matt O'Connor, Wanatah, IN
1st - Blake Owens, Kouts, IN
1st - Jessup Russell, Carthage, IN
1st - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
1st - Chase Stearns, Wolcott, IN
1st - WTF Showpigs, North Liberty, IN
2nd - Samantha Goetz, Knox, IN
2nd - Livia Kollman, Earl Park, IN
2nd - AnnaBlakeCol Pilotte, Remington, IN
2nd - Zach Schuck, Valparaiso, IN
2nd - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
2nd - Izzy Spence, Walkerton, IN
2nd - Jacob Wattenbarger, Middletown, IN
3rd - 4 Real Genetics, Fowler, IN
3rd - Hein Farms Inc, Crown Point, IN
3rd - Tyler Moore, Carthage, IN
3rd - Blake Rosenkranz, La Crosse, IN
3rd - SydneyChase VanMeter, Remington, IN
3rd - Young Family, Rochester, IN
3rd - Young Family, Rochester, IN
4th - Logan King, Hanna, IN
4th - Kaleb Sample, Union Mills, IN
4th - CrystalChadD Sellers, Bourbon, IN
4th - MorganTaylor VanMeter, Remington, IN
4th - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
4th - Verhaeghe K Kids, Argos, IN
4th - Devin Wattenbarger, Middletown, IN
5th - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
5th - Brian Hanewich, Rensselaer, IN
5th - Hurford Kids, Argos, IN
5th - Derek Orsund, North Liberty, IN
5th - Jessup Russell, Carthage, IN
5th - Abby Thornburgh, New Castle, IN
5th - Jacob Wattenbarger, Middletown, IN
6th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
6th - Morgan Hein, Hebron, IN
6th - Lakin Family, Rensselaer, IN
6th - Tenley Neises, Crown Point, IN
6th - Kaleb Sample, Union Mills, IN
6th - Sellers Show Pigs, Culver, IN
6th - Young Family, Rochester, IN
7th - Mackenzie Bult, Hebron, IN
7th - Tim Misch, Rensselaer, IN
7th - Brycen Neises, Crown Point, IN
7th - The Gianni Family, Crown Point, IN
7th - The Gianni Family, Crown Point, IN
7th - MorganTaylor VanMeter, Remington, IN
7th - SydneyChase VanMeter, Remington, IN
8th - Josh Bilgri, Lowell, IN
8th - Morgan Hein, Hebron, IN
8th - Tim Misch, Rensselaer, IN
9th - Brycen Neises, Crown Point, IN
Swine - Market Barrows - Grand Champion Barrow TorphyDon.byRobertMcCrackenFamilyHebron
1st - Matt O'Connor, Wanatah, IN
2nd - Blaine Slayton, West Lafayette, IN
3rd - Jessup Russell, Carthage, IN
4th - Blake Owens, Kouts, IN
5th - Blaine Slayton, West Lafayette, IN